Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gökyüzündeki Milli Takımımız Türk Yıldızları Aksaray Semalarında Gösteri Uçuşu Gerçekleştirecek

Aksaray Belediyesi tarafından bu

Aksaray Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenecek Bilim Festivali kapalılarını 7 Haziran Cuma günü açıyor. 3 Gün sürecek Bilim Festivali’nde her yaştan katılımcıya ilham verecek yenilikler ve yüzlerce etkinlik gerçekleştirilecek.

 

Bilim Festivali ile Milli teknoloji hamlesi doğrultusunda ülkenin iftiharı olan Bilim ve Teknoloji üreten kurum ve firmaları buluşturarak, vatandaşların bilim ve teknolojiye olan ilgilerini arttırmak, gelecek nesiller için bilimi ve teknolojiyi ulaşılabilir kılmayı amacıyla düzenleniyor.

 

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yaklaşan Bilim Festivali Öncesinde yaptığı açıklamada şu görüşlere yer verdi. “Her yıl kapsamını daha da genişlettiğimiz Bilim festivalimize bu yıl Türk Hava Kuvvetlerimizin medarı iftiharı olan Türk Yıldızlarını da davet ettik. İnşallah Festivalimizin ilk gününde Gökyüzündeki Milli gururlarımızı Aksaray semalarında misafir edeceğiz. Herkesi Bayraklarıyla, aileleri ile birlikte bu eşsiz gösteriyi izlemeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Aksaray Belediyesi tarafından düzenlenen Bilim Festivali etkinlikleri kapsamında Türk Hava Kuvvetleri’ne bağlı akrobasi timi Türk Yıldızları festivalin ilk gününde saat 11:00’da gösteri uçuşu gerçekleştirecek

 

Modernize edilmiş NF-5 2000 uçakları ile Katıldığı tüm organizasyonlarda izleyenlere heyecanlı dakikalar yaşatan Türk Yıldızları saatte 1000 km’yi geçen hızları, birbirinden heyecan verici akrobatik hareketleriyle Aksaraylılara unutulmaz bir gün yaşatacak.

 

NF-5’ler, akrobasi çalışmaları esnasında uçuş sistemleri ve performansları sayesinde akrobasi uçuşuna en uygun uçak olarak seçilmiştir. Dünya havacılık literatürü tarandığında F-5 uçağının dizaynının, süpersonik jet uçuşuna en uygun uçak dizaynı olarak tanımlandığı görülmektedir. Türk Yıldızları bugüne kadar 24 farklı ülkede gösteri uçuşu icra ederek bayrağımızı sınırlarımızın dışında da gökyüzüne çizmiştir.

Bülten