Gündem

GOJİBERRY BAHÇESİNİ ZİYARET ETTİLER

gıda tarım ve hayvancılık bakanlığı aksaray  İl müdürü bülent saklav, ağaçören kaymakamızikrullah erdoĞan, k.t.v Şube müdürü mehmet ecan, İlçe müdürü orhan Şahİn,ağaçören kaymakamlığı müdürleri ve İlçe müdürlüğü teknik personelleri, karkınköyünde yetiştiriciliği yapılan hzr fidancılığa ait goji berry(kurt yemişi)bahçesini ve kurutma tesisini yerinde ziyaret etti.

yaşama dokunanlar platformu tarafından düzenlenen tarımoscarları ödül töreninde kalite Ödülü almaya hak kazanan hzr fidancılığı tebrikeden İl müdürü ve İlçe kaymakamı başarılarının devamını dileyip bu türürünlerin yaygınlaştırılması için fikir alışverişinde bulundu.

hzr fidancılığın sahibi mehmet Çekil de böyle birbahçenin kurulmasının aksaray için oldukça önemli olduğunda türkiye’nin heryerinden üreticilerinin goji berry meyvesi ve fidanı almak için kendileriniaradıklarını söyleyip aksaray için oldukça uygun olan goji berryyetiştiriciliğinin ilimizde ekim/dikim alanının arttırılması için elinden gelen yardımı ve bilgi paylaşımı yapacağınısöyledi.

haber merkezi 

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası