Gündem

GIDA DENETİMLERİ DEVAM EDİYOR

gıda İşletmelerine yönelik kontrol ve denetimfaaliyetleri artarak devam ediyor.

tarım ve orman bakanlığı, gıda güvenilirliğininsağlanması, haksız rekabetin önlenmesi ve tüketici sağlığının korunmasıamacıyla İl müdürlüğü gıda ve yem müdürlüğü kontrol görevlileri tarafından 5996sayılı veteriner hizmetleri, bitki sağlığı, gıda ve yem kanunu kapsamındailimizde faaliyet gösteren, gıda üretim, satış ve toplu tüketim ve yemişletmeleri resmi kontrollere tabi tutulmakta.

bu kapsamda 2018 yılı içerisinde 2175 işletme resmikontrol ve denetime tabi tutulmuştur. yapılan resmi kontrol ve denetimlerde 202adet numune alınmış, mevzuata uygunluğu kontrol edilmek üzere ilgililaboratuvar müdürlüklerine gönderilmiştir. İşletmelerde tespit edilen mevzuataaykırı durumlara istinaden 56 işletmeye 655.861 tl. idari para cezasıuygulandı.

İl müdürlüğü yetkilileri bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrada sağlıklı vegüvenilir gıdanın tüketilmesi amacıyla denetimlerine hız kesmeden devamedeceklerini ifade etti.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası