Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Gazze için bir araya geldiler: Sabırla ve azimle zulme karşı duranlar olacağız!

Aksaray’da hekimler ve sağlık

Aksaray’da hekimler ve sağlık çalışanları, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için sessiz yürüyüş düzenledi.
Aksaray’da hekimler ve sağlık çalışanları soykırım, işgal ve teröre karşı sessiz yürüyüş yaptı. Yürüyüşün sonunda basın açıklamasını yapan Dr. Sena Atlı, “İzzetli Gazze halkına selam olsun! Selam olsun öldürülmek pahasına mesleklerinden vazgeçmeyen Gazze’nin onurlu hekim ve sağlık çalışanlarına. Selam olsun zulme sessiz kalmayan, gücü yettiğince zalimin karşısına dikilen vicdanlı insanlara. Türkiye’deki hekimler ve sağlık çalışanları olarak sessiz yürüyüşümüzün 29. haftasında bıkmadan, usanmadan Gazze için sesimizi yükseltmeye devam ettiğimizi ve edeceğimizi belirtmek istiyoruz. Tüm dünyadaki akıl ve vicdan sahipleri unutmayın! ’Unutmadık’ başlığıyla hatırlanan; anma günleri, geceler düzenlenen; ‘’nasıl olur da böyle bir katliam olabilir’’ diye analizlerin yapıldığı, içimizin sızladığı zulümler yalnızca tarihte kalmadı. Bugün, bizim de yaşadığımız şu vakitte, 2024 yılında, gözlerimizin önünde bir şey oluyor: İşgalci İsrail’in Gazze’de zulüm ve soykırımı devam ediyor. Kadın, erkek, çocuk, yaşlı binlerce insan şehit edildi, ediliyor. Evler, okullar, hastaneler bombalanıyor; Gazze halkı abluka altında açlığa mahkûm ediliyor. Tarihte belki de hiç görülmemiş biçimde: Aylardır güvenli olduğu iddiasıyla insanların yönlendirildiği Refah saldırı altında. İşgalci zalimler çadırlara sığınmış insanların üzerine bomba yağdırıyor. Her dakika önümüze bombalarla parçalanmış, yanmış çocuk cesetlerinin fotoğrafları düşüyor. Gidecek hiçbir yeri olmayan on binlerce mazlumun sesi arşı titretiyor.” dedi.
GAZZE’YE ULAŞACAK İNSANİ VE TIBBİ YARDIMIN BİRER GÖNÜLLÜSÜYÜZ
Atlı sözlerine, “Dünyanın vicdanlı insanlarının gündeminde daha fazla yer tutmaya başlayan bu katliam, zalim İsrail ve onun dünyadaki işbirlikçileri tarafından unutturulmaya, üzeri kapatılmaya çalışılıyor. Bizim 8 aydır yaşanan bu vahşeti tekrar tekrar gözler önüne sermemiz gerekiyor: Gazze de 7 Ekim’den bu yana 15 bini çocuk 46 bin insan katledildi. 80 bini aşkın kişi yaralı ve sakat kaldı. 2 milyon kişi yerinden edildi. Gazze de sağlık hizmeti durdu. 33 hastane, 55 sağlık tesisi saldırılarda kullanılmaz hale geldi. 160 sağlık tesisi, 130 ambulans hedef alınıp yok edildi. 496 sağlık personeli şehit oldu. 310 sağlık personeli tutuklandı. Gazze’nin sağlık ihtiyacı gün geçtikçe artıyor. Şu an yetersiz hijyen koşullarından kaynaklı bildirilen bulaşıcı hastalık vaka sayısı 1 milyonun üzerinde. Gazze de tedavi bekleyen 10 bin kanser hastası, ilaç eksikliğinden risk altında olan 350 bin kronik hasta var. Gazze insani ve tıbbi yardım bekliyor! Bizler burada alçak İsrail’in zulmünü lanetlerken aynı zamanda Gazze’ye ulaşacak insani ve tıbbi yardımın birer gönüllüsü olduğumuzu belirtmek istiyoruz.” diyerek devam etti.
GAZZE’DEKİ KARDEŞLERİMİZİN YANINDAYIZ VE YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ!
Dr. Sena Atlı, “Tüm dünyada bizle aynı hassasiyeti paylaşan nice meslektaşımız olduğunu da çok iyi biliyoruz. Bu minvalde tüm hekimleri, sağlık çalışanlarını ve bütün vicdan sahibi insanları harekete geçmeye, bu onurlu yürüyüşte yer alarak zulme karşı durmak adına Sessiz Yürüyüş kervanımızda ses olmaya davet ediyoruz! Dünya yeni bir bahara gebeyken biz vicdanımızla, şuurumuzla, duamızla, eylemimizle Gazze’deki kardeşlerimizin yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz. Kanıksamayacağız! Normalleştirmeyeceğiz! Sabırla ve azimle zulme karşı duranlar olacağız!” diyerek açıklamasına son verdi.

Avni Kuru

Aksaray Belediyespor’un 2024- 2025 sezonunda
Sıradaki Haber Aksaray’da heyecan dorukta; Aksarayspor deplasman yolculukları nerelere olacak?