Gündem

FİDE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

aksaray ilinde her yıl olduğu gibi bu sene de İl Özelİdare desteği ile sebze Üretimini geliştirme projesi kapsamında 715.488 adetsertifikalı sebze fidesi 30 nisan 2018 tarihinde tarım İl müdürlüğüyerleşkesinde dağıtıldı.

sebze fidesi dağıtımı; tarım İl müdürlüğü bitkisel Üretimve bitki sağlığı Şube müdürü elif ÇaliŞkan, koordinasyon ve tarımsal verilerŞube müdür vekili mehmet ercan, İlçe müdürleri, İl/İlçe müdürlüğü teknikpersonelleri ve çalışan işçiler tarafından gerçekleştirildi.

aksaray İli tarım ve kırsal kalkınma stratejikplanı(2015-2019) kapsamında; üreticilerimizin gelir seviyesinin artırılması,sebze üretiminin teşvik edilmesi, küçük çaplı aile işletmeciliği yapançiftçilerimize destek olunması, kırsal kesimde yaşayan insanımızın refahseviyesinin artırılması ve atıl iş gücünün değerlendirilmesi amacıyla İl Özelİdaresi desteği ile % 50 Çiftçi katkısı ile toplam 403.202 tl bedellisertifikalı hibrit fidesi dağıtımı gerçekleştirildi.

dağıtımı yapılan fide Çeşitleri ise; domates(marmaraf1),domates(alaturka f1),biber(akra f1), biber(arena f1), patlıcan(sülün f1),kavun(westeros f1)hibrit çeşitlerinden oluşmakta. dağıtılan bu fidelerdensulu tarım arazisine sahip olan, merkez, gülağaç, güzelyurt ve ağaçören İlçelerindeçiftçilik yapan toplam 108 kişiye dağıtıldı.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası