Gündem

FESTİVAL COŞKULU GEÇTİ

7’den 70’e binlerce vatandaş, kılıçaslan parkındadüzenlenen gençlik festivaline akın etti.

festivalde, geleneksel sokak oyunları başta olmaküzere çömlek, hat sanatlarının icra edildiği atölyeler, paintball, 12 d sinema,genç sahne, okçuluk,playstation,yarışmalar,konserler  el sanatları ve teknolojiden müziğe kadar heryaşa uygun birçok etkinlik yer aldı.

festivalde sahne alan ünlü genç sanatçılar, aksaraygençliğini adeta coşturdular.

aksaray belediyesinin gençlere yönelik projeleri arasındayer alan ve bu yıl 2.cisi düzenlenen gençlik festivali, binlerce vatandaşınkatılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

kılıçaslan parkında düzenlenen gençlik festivalininaçılışına aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, eşi hasibe yazgı, akparti İl başkanı hüseyin altınsoy, merkez İlçe başkanı hamza aktürk, kadınkolları başkanı ferhan polat, gençlik kolları başkanımehmet emin kılıç, belediye meclis üyeleri, İl müdürleri, daire müdürleri veçok sayıda stk temsilcisi ile vatandalar katıldı.

açılışta konuşan başkan haluk Şahin yazgı, festivaldekonserler, yarışmalar, çömlek, hat sanatlarının icra edildiği atölyelerin yeraldığını söyledi.

bu yıl 2.’sini düzenledikleri gençlik festivalindebirbirinden güzel etkinlikler olduğunu ifade eden başkan yazgı,”gençlerimiz festival boyunca bu etkinlik ve faaliyetlerle eğlenceli vedolu dolu günler geçirecek. bu yıl çocuklarımız ve kadınlarımız için birçoketkinlik düzenledik. İnşallah bundan sonra da düzenlemeye devam edeceğiz.”dedi.

başkan yazgı ve protokol üyeleri tarafından kurdelesikesilerek hizmete sunulan gençlik festivalinde

geleneksel sokak oyunları başta olmak üzere paintball, 12 dsinema, genç sahne ve mini konserler, okçuluk, playstation, el sanatları veteknolojiden müziğe kadar her yaşa uygun birçok etkinlik yer aldı.

aksaray’ın sembolü ve tanıtım elçisi malaklı köpekleri deher zaman ki gibi ilgi odağı oldu. festivalin birinci günü akşam azerbaycanhalk dansları topluluğunun gösterisinin ardından sahne alan ünlü sanatçı elifkaya muhteşem bir konser verdi. konser meydanını dolduran binlerce genç güzelsanatçı elif kaya’nın söylediği hareketli şarkılarla doyasıya eğlendiler.

İkinci gün akşam ise türk müziğinin genç sesi buray sahne alacak.buray’ınkonserinde de binlerce hayranının katılımıylacoşkulu bir şekilde geçmesi bekleniyor. son gün akşam ise kolpa müzik grubu aksaray’lıhayranlarıyla buluşacak. daha önce olduğu gibi meydanları dolduran gençler,festivalin son günü de kılıçaslan parkına akın ederek kolpa ekibinin seslendireceğişarkılarla doyasıya eğlenecekler. gençlik festivali, kolpa konseri ile sonaerecek.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası