Gündem

FATİK TEYZEYE ANLAMLI DESTEK

yılbaşında satmak için beslediği 10 hindi çalınıncagözyaşlarına boğulan fatik sert’a, aksaray tarım ve orman İl müdürlüğü ekiplerikanatlı hayvanlar hediye etti. 

tacin mahallesi 1811 sokak’ta bir hayırseverin evindeyalnız yaşayan fatik sert’in, geçtiğimiz günlerde yılbaşında satmak içinbeslediği 15 hindiden 10’u çalındı. fatik sert, polise haber verdi. hindilerisatarak geçimini sağlamaya çalıştığını belirten fatik sert, gözyaşlarına hakimolamadı. polis ekipleri, şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı.

basında yer alan olayın ardından tarım ve orman İl müdürübülent saklav,”sosyal medya üzerinden teyzemizin 10 tane hindisininçalındığını gördük ve çok üzüldüğünü gördük. bizde üzüldük.  İl müdürlüğünün katkıları ile hindi, kaz,tavuk gibi kanatlı hayvan getirdik. kendisine de 2019 yılında kazyetiştiriciliği desteklemesinde kendisine kaz desteği vereceğimizi söyledik.kendisi de mutlu oldu bizde mutlu olduk. amacımız burada çiftçilerimizinüzülmesini engellemek ve üretime katkı sağlamak” dedi.

haber vedat t.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası