Gündem

EŞMEKAYA TESİSLERİNDE MISIR ALIMI DEVAM EDİYOR

aksaray ticaret borsası tarım Ürünleri lisanslı depoculuka.Ş. eşmekya tesislerinde mısır alımlarına devam ediyor. mısır vermek isteyenüreticiler ve tüccarlar herhangi bir bankadan yatırım hesabı açtırarak,kimlikleri ile birlikte eşmekaya veya aratol lisaslı depo Şubelerine müracaatetmeleri gerekmektedir.

lisanslı depoculuk faaliyetleri kapsamında açıklanan,vergi istisnaları, depo kira desteği, yatırım ve işletme kredisi faiz desteği,üretici ve üretici örgütlerine verilen ilave depo kira desteği ile nakliye veanaliz ücreti desteklerinin tarım sektöründe çığır açacak teşvikler olduğunadikkati çeken aksaray ticaret borsası tarım Ürünleri lisanslı depoculuk a.Şmüdürü Şevki terlemez şunları kaydetti:  “lisanslıdepoya ürünlerini teslim eden üreticilere ton başına 25 tl nakliye desteğiverilecek ve %2 stopaj kesintisi ve bağ kur kesintisi yapılmayacaktır. Üretici,sanayici ve tüccara güvenli depolamanın yanı sıra finansman imkânı sağlayanlisanslı depoculuk sistemi, ilave teşviklerle cazip hale geldi. lisanslı depoculuksistemi, ürünlerin modern depolarda sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesine veüreticinin finans kaynaklarına daha rahat kavuşmasına olanak sunmaktadır” dedi.

lİsansli depoculuĞa yÖnelmelİyİz

Üretici halil karakaya da lisanslı depoculuk sistemininüreticilerin lehine olduğunu belirterek getirmiş olduğumuz ürünümüz öncelikletartıldı, daha sonra analizden geçti ve sınıflandırılması yapıldı. son olarakise ürünümüzü teslim etmiş bulunmaktayız. eskiden beri biz üretim yapmaktayız.Şehrimizde böyle bir tesis olmadığı için depo kiralıyor ya da ürünümüzü tarladasatmak zorunda kalıyorduk. Şimdi ise öyle bir sorunumuz kalmadı. dışarıdankiraladığımız depolarda sürekli sıkıntı yaşamaktaydık. takip etmek zorundakalıyorduk. bezen nem yüksek olabiliyor düşük olabiliyor, ürünümüzbozulabiliyordu. Şimdi ise bu problemler bu tesis sayesinde ortadan kalkmışoldu. devletimizin sağlamış olduğu bir çok destek ve teşvikler var. bu sayedeonlardan da faydalanıyoruz. tüm üreticilere ve tüccarlara tavsiye ederim.Ürünlerini burada depolamaları onların menfaatine olacaktır diyorum. teşekkürediyorum” dedi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası