aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, 3 aralık dünyaengelliler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
belediye başkanı haluk Şahin yazgı, 3 aralık engelliler günümesajında; “aslında bugün bir kutlama değil, farkındalık günüdür veengellilerimiz aklımıza sadece 3 aralık’ta gelmiyor. engelli vatandaşlarımızınsorunları, yalnızca kendilerinin değil; ailelerinin, çevrenin, toplumun, yerelyönetimlerin kısacası tüm insanların ortak sorunudur. aksaray belediyesi olarakengelli vatandaşlarımızın sadece bu özel günde değil her zaman yanlarındaolduğumuzun vicdani rahatlığı ve huzuru içerisindeyiz.
onların hayatlarını kolaylaştırmak; geleceğe umutla bakan,sosyalleşen, üreten mutlu bireyler olarak yaşamalarını sağlamak için her türdesteği vermekte, projeler hazırlamaktayız. engelli vatandaşlarımız; gereklikoşullar sağlandığında eğitim, bilim, spor, sanat, iş dünyası gibi pek çokalanda üstün başarılara imza atmaktadır. mesela; belediye olarak her zamandesteklediğimiz tekerlekli basketbol takımımızın destekçisiyiz. engellivatandaşlarımız için engelli koordinasyon merkezimiz hizmete girdi. engelsizbir aksaray hedefliyor ve bunu gerçekleştirmek için çalışmalarımıza hızkesmeden devam ediyoruz. bu duygu ve düşüncelerle 3 aralık dünya engellilergünü’nde farkındalığımızın artacağı, sevgiyle kucaklaşacağımız nicegünlerimizin olması dileğiyle saygı ve sevgilerimi sunuyorum” dedi.
haber merkezi