Gündem

ENGELLİ ARACI HEDİYE ETTİ

aile ve sosyal politikalar bakanlığı, engelli ve yaşlıhizmetleri genel müdürlüğü, erişilebilirlik izleme ve denetleme faaliyetleriçerçevesinde engellilerin güvenli ve bağımsız olarak taşınmalarında kullanılmaküzere bir adet erişilebilir (lift sistemi donanımlı) minibüs hediye etti.

aksaray aile ve sosyal politikalar İl müdürü İsrafilaktÜrk, aracın tesliminde yaptığı konuşmada “erişilebilirlik faaliyetleri çerçevesinde, rehabilitasyon merkezimizehediye edilen bu aracı engellilerimizin hizmetine sunmanın mutluluğunuyaşıyoruz. devletimiz engellilerimize her türlü imkânı sunuyor. allahdevletimize zeval vermesin. bu aracın şehrimize kazandırılmasında bizleredesteğini esirgemeyen grup başkan vekilimiz aksaray milletvekili sayın İlknurİnceÖz’e, milletvekillerimiz sayın cengiz aydoĞdu’ya ve sayın mustafaserdengeÇtİ’ye ayrıca sayın valimize şükranlarımızı arz ediyorum, bizimlebirlikte otuz ilimize daha bu araçtan verildi, hayırlı uğurlu olsun, rabbimkazalardan belalardan esirgesin, güzel günlerde kullanmayı nasip etsin”  dedi.

daha sonra sistem çalıştırılarak lift donanımı ile engellilerinaraca bindirilip indirilişi uygulamalı olarak gösterildi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası