Gündem

EBRU USTASI DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTI

ebru sanatının dünyaca ünlüismi hikmet barutçugil, zinciriye medresesinde ebru sanatı kursiyerlerinedeneyimlerini paylaştı. 

aksaray belediyesi tarafındanzinciriye medresesinde düzenlenen programa aksaray belediye başkanı haluk Şahinyazgı, eşi hasibe yazgı,   ebru sanatının dünyaca ünlü ismi hikmetbarutçugil ve ebru kursuna katılan kursiyerler katıldı.

hikmet barutçugil, ebrusanatına olan aşkını şöyle anlattı: “aşk olunca meşk olur derler. ben öncehat sanatına ilgi duydum. eski örnekleri ararken onların zeminlerindepervazlarında ebruyu gördüm. bir aşktır gönlüme düştü. o yıllarda bu sanat bukadar yaygın değildi, ebruyu kendi kendime öğrendim. Öğrendiklerimden aldığımhazzı başkalarıyla paylaşmak istedim. o tarihe kadar ebrunun nasıl yapıldığınadair kitap yazılmamıştı. oturdum ve bu sanatın kitabını yazdım. 17 sene sürenbir çalışma sonunda bir kitap ortaya çıktı. hayatta öğrendiğim en önemlişeylerden biri de bilgi paylaştıkça bereketleniyor” dedi. konuşmasının ardındankendisini kursiyerler ile buluşturan aksaray belediye başkanı haluk Şahinyazgı’ ya teşekkür etti.

aksaray belediye başkanıhaluk Şahin yazgı, ebru sanatının dünyaca ünlü ismi olan hikmet barutçugilhocamıza teşekkür ediyorum diyerek kursiyerlerin ve kendisinin hocamızındeneyimlerinden faydalandığını söyledi.

haber merkezi

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası