Gündem

DOĞALGAZDAN TASARRUF ETMENİN YOLLARI

soğukların iyiden iyiye yüzünü göstermesiyle birlikteısınma ihtiyacı da daha fazla önem kazanıyor. kombiyi daha verimli kullanmakiçin ve faturaların daha az gelmesi için ne yapmalıyız?

bunu öğrenmek için 3 yıldır kombi işi ile meşgul olanteknik personel muhammed ensar tekgöz’den bilgiler aldık.

tekgöz “kışın konforlu ısınmak ve yakıttan tasarruf etmekiçin kombilerin bakımını her yıl düzenli bir sekelde kışa girmeden yazaylarında bakım yapılması gerekli.

bakımlar için yetkili servislere başvurulmalıdır.vatandaşların kendi bakım yapmaları ciddi problemlere neden olabileceği gibiyaralanma riski olduğunu unutmamaları gerekmektedir. tesisat bakımları yetkiliservis kontrol ettikten sonra yetkili servis kontrolünde ehli kişiler tarafındanyapılmalıdır.

kombileri minimum 45 dereceye ayarlamaları kombinin sıksık durup çalışmasını azaltacağında daha tasarruflu olacaktır. kışın kombilerindonmaması için don koruma konumunda bırakılmalıdır. kombiyi kapalı durumagetirmek istediğinizde sigortada kapatılmamalı, kombini üzerindeki butondankapatılmalıdır.

yakıttan tasarruf etmenin yolları

kombiyi kapatmamak belli ısıda bırakmak

oda termostatı kullanmak

yıllık düzenli kombi bakımı

evin ortam sıcaklığını belli bir ısıda tutmak için odatermostatı takılarak yakıtta %15 tasarruf sağlana bilir” dedi.

haber avni kuru

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası