Gündem

DİKİLİ AĞACIM VAR

ak İrfan koleji İlkokulu öğrencileri  fidanlarıtoprakla buluşturdular.  Çekud (Çevrekuruluşları dayanışma derneği) ile birlikte organize edilen fidan dikimfaaliyetine İlkokul öğrencileri yoğun ilgi gösterdiler. 

dİkİlİ aĞacim var sloganı ile yapılan dikim törenineaksaray orman İşletme müdürü  mehmettaŞan’da katılarak, öğrencilere bir fidanın nasıl dikileceğini uygulamalıolarak gösterdikten sonra fidan dikim faaliyetine geçildi. nevşehir yolu  esentepe mevkiinde orman genel müdürlüğüneait  fidanlıkta  boş alanlarda çukurlar açılarak 300 kadarsedir ve mavi selvi toprakla buluşturulduktan sonra aksaray orman İşletmemüdürlüğünün temin ettiği arazöz ile dikilen fidanlara can suyu verildi.

fidan dikim programına katılan ak İrfan koleji  yönetim kurulu başkanı ali ÖzlÜk  “Öğrencilerimize fidan dikmenin öneminiaşılamak,  gelecek nesillere ormanlar bırakmakamacı ile Çekud ile birlikte bu fidan dikim etkinliğini  gerçekleştirdik.  okul olarak bu fidanlar  konya’dan teminedilmiş olup, toprakta kurumadan tutma olasılığı yüksek  fidanlardır.  geleceğin liderlerini yetiştiren ak İrfan kolejimiz her öğrencinin  dİkİlİ aĞacim var diyebileceği  fidan dikim etkinliği  güzel bir şekilde, mutlulukları gözlerindenokunan  öğrencilerimizin yüksekkatılımları ile gerçekleştirdik.  Çekudtarafından geliştirilen  dİkİlİ aĞacimvar, tohumdan fİdana projelerine daha önceki yıllarda da  bu tür etkinlikler yaparak katkıdabulunduk.  bundan sonrada böyle güzelfaaliyetlere katkıda bulunmaya devam edeceğiz” dedi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası