Gündem

DAĞ SEVERLERİN İLGİ ODAĞI HASANDAĞI

aksaray’da bulunan hasandağı’nda son yıllarda yapılanorganizasyonlarla adını hem türkiye’de hemde dünyada duyurmayı başarırken tümdünyadaki dağ severlerinde ilgi odağı oldu.

aksaray İl kültür ve turizm müdürü mustafa doğangazetecilere yaptığı açıklamada: “6 tane amerikalı turistin aksaraylıdağcıların rehberliğinde hasandağı’nda tırmanış gerçekleştirdiler.hasandağı  dağcılık ve turizmimnoktasında değerlendirilen  önemli dağlarımızdanbir tanesi.  bu işle ilgili teşkilatmışdernekler ve önemli kuruluşlarımız var. Şehrimiz son yıllarda hasandağı’nı önplana çıkarmak için önemli planlar yapıldı. meyvesini almaya başladık. aksarayvaliliği öncülüğünde bu yıl  hasandağışenliklerinin 4’üncüsünü yaptık. yamaç paraşütünde de dünyada önemliorganizasyonları yapar hale geldik. birde bu yıl yamaç paraşütü dünyaşampiyonasına ev sahipliği yaptık. hasandağı’nda tüm türkiye’deki dağcılar ilebirlikte dünya’daki dağcılarda tanımaya başladı. tırmanış için hem ülkemizdehemde dünyada ki dağcıların son yıllarda gözdesi olduğu bir dağ haline geldi.hasandağı tırmanmak için çok uygun bir dağımız. hasandağına tırmanışı zevkli vebu tırmanışlara şehrimizde eşlik edecek çok sayıda dağcımız var. buda bölgemizegelen turistleri dağcılarımız eşlik ederek beraber tırmanıyorlar. bundansonrada bu tırmanış olayının bir paket program çerçevesinde yapılması yönündeönemli gelişmeler var. en son 6 tane amerikalı turist hasandağı’nda tırmandı.tırmanış yaparken yılın ilk karıda yağmasıyla birlikte ayrı bir renk kattı.tırmanış yapan ekibin aksaray’dan memnun ayrılmaları bizi sevindirdi” dedi.

haber vedat t.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası