Gündem

BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, beraberindebaşkan yardımcıları ile birlikte belediye personeliyle bayramlaştı.  bayramlaşmayailk olarak dış birimlerden başlayan başkan yazgı, destek hizmetlerimüdürlüğünde düzenlenen bayramlaşma töreninde personele hitaben bir konuşmayaptı.

sİzler beledİyenİn gÖrÜnenyÜzÜsÜnÜz

 

 başkan yazgı dışbirimlerde çalışan personellere hitaben yaptığı konuşmada, ramazan ayınınbereketinden bahsederek “ 4 yıl boyunca rakamlara vurduğunuz zaman aksaray’dakitüm hemşerilerimizle bu iftar meselesinde buluştuğumuzu görüyoruz. sadece busene 100 bine yakın hemşerimizle iftarlarda buluşarak onlarla beraberiftarımızı açtık. bu gerçekten güzel bir çalışma.

 Şunu rahatlıkla söyleyebilirim çevremizdebulunan birçok ilden hatta türkiye çapında bazı büyük illerden de daha iyi birnoktadayız. Çünkü aynı anda bu kadar büyük organizasyonları yapabilen büyükişleri başarabilen nadir belediyelerden bir tanesiyiz. bunu da tek başımızadeğil hep beraber birlikte gerçekleştiriyoruz. sizlerin yoğun gayretleri veçalışması ile bunlar oluyor. İnşallah bu çalışmalarımız daha da artarak devamedecek.

Şehrimizin muhtelifyerlerinde yapmış olduğumuz çalışmalar artık gün yüzüne çıkamaya başladı.bunlardan birisi de alt geçit projesi elhamdülillah bitti. faaliyete geçti şuanda o kadar güzel çalışıyor ki  hiçbir trafik sıkışıklığı yaşamadan o bölgelerden rahatlıklageçilebiliyor. yine aynı bölgede eski terminali yıkarak yerine yepyeni birşehir yepyeni bir dükkân ve büro alanları oluşturduk. allah nasip ederse bualanlarda aktif bir şekilde kullanılarak şehrimizin yeni bir yüzü oluşacak.yine o bölgede siloları kaldırdık daha iyi bir noktaya taşıdık ve mevcut yerinede güzel bir park projesi yapacağız. projesi onaylandı. aksaray artık kabuğunukıran büyüyen gelişen ve büyük şehir olmaya namzet bir il oluyor. dediğim gibiçevremizdeki illerden daha hızlı gelişen kalkınan bir iliz. yine tokİ ileberaber ortaklaşa gerçekleştirdiğimiz küçük sanayi sitesi projemiz var. Çok şükürtamamlandı. Şu anda da ihale aşaması bitti ve müteahhit belli oldu.Şantiyesinikurdu ve çalışmalara başladı. altyapısını gerçekleştiriyor. allahtan bir maniolmazsa 2 sene gibi kısa sürede burayı tamamlayıp,1620 adet dükkânı esnafkardeşlerimize teslim edecek.esnaflarımızda 10 yıla yakın kira öder gibi ödemeyaparak dükkan sahibi olacaklar. aksaray’ımızın girişindeki bu sanayimiziinşallah 2 yıl sonra yeni yerine taşıdıktan sonra mevcut yeri de tamamenortadan kaldırarak oraya yeni bir şehri imar etmeye başlayacağız.orada yepyenibir şehir oluşacak. yollarıyla binalarıyla park alanlarıyla bambaşka bir şehriorada oluşturacağız.

yeni hastanemiz şu andatamamlandı. İçerisindeki malzemelerin alımı gerçekleştirildi. vekillerimizleberaber 200 yataklı hastanemizin daha temelini attık. bu da ne anlama geliyor. aksaray’ımızınartık büyüdüğünü, geliştiğini ve çok daha iyi noktalara geldiğinin en güzelgöstergeleri bu tür çalışmalar. hem hükümetimizin yapmış olduğu çalışmalar, hemde bizlerin yerelde sizlerle beraber gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla birlikte  bizim hedefimiz aksaray’ı daha da iyinoktalara getirmek. bunu da sizlerle beraber gerçekleştiriyoruz. sizlere bugayretli çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. burada hepiniz alın teriile evinize ekmek götürüyorsunuz. Çocuklarınızın kursağından helal lokmageçiriyorsunuz. bunun ne kadar değerli ve kıymetli olduğunu sizler benden dahaiyi bilirisiniz. ailemizle birlikte ekmeğimizi bölüşürken, çorbamızı içerkenyemeğimizi yerken bu helal lokmayı ben alnımın teri ile getirdim diyebilmektendaha güzel bir şey yoktur.” dedi.

başkan yazgı konuşmasınınardından kademe ki tüm işçilerle tek tek bayramlaştı.

 

 daha sonra İtfaiyemüdürlüğü’ne geçerek görevi başında olan itfaiyecilerle bayramlaşan başkanyazgı, İtfaiye müdürlüğü faaliyetleri konusunda kısa bir brifing aldı.

 İtfaiyenin yangınsöndürmenin yanı sıra trafik kazaları ve kurtarma gibi toplumsal olaylaraanında müdahale edebildiğini belirten başkan yazgı, “bizim için en önemlibirimlerden birisi de itfaiye birimidir. ben itfaiye ekibimizle gururduyuyorum. her şeyden önce teşekkür ediyorum çalışmalarından dolayı. sizleritfaiye personelleri olarak en iyi şekilde çalışarak gayret gösteriyorsunuz. buişi profesyonelce yapan gerekli donanıma sahip, gerekli bilgisi ve tecrübesiolan arkadaşlarımızdan oluşan bir ekipsiniz. gayretli çalıştığınızı, işinizidikkat ve titizlikle yaptığınızı biliyorum. bütün hemşerilerimize şunu gönülrahatlığı ile söyleyebiliriz ki itfaiye ekibimiz ve personelimiz en güzelşekilde görevini yapıyor. hepinize çalışmalarınızdan dolayı teşekkür ediyorbaşarılar diliyorum. “Şeklinde konuştu.

 

 başkan haluk Şahinyazgı ve ekibi bayram ziyaretleri kapsamında belediye hizmet binasına geçerekbelediye personelinin bayramını kutladı. başkan yazgı, “Öncelikle hepinizinbayramı kutlu olsun. amacımız hemşerilerimize kardeşlerimize en güzelhizmetleri sunabilmek. bu noktada göstermiş olduğunuz gayretlerden dolayıhepinize teşekkür ediyorum. bundan sonrada yapacağınız gayretli çalışmalarındaha fazla ve güçlü bir şekilde artacağına inanıyorum.” dedi.

 

 başkan yazgı“vatandaşlar geldiği zaman onlara güler yüzlü davranmak, onların meseleleriçözülmeyecekse neden çözülmeyeceğini, çözülecekse de hangi aşamalarda nasılsonuçlanacağını net bir şekilde aktarmak zorundayız. herkesin işini en iyişekilde yapmasını istiyorum. hedefimiz gayemiz aksaray’ımızı en güzel şekildeyapacağımız hizmetlerle yapacağımız çalışmalarla personellerimiz olarak engüzel noktaya getirebilmek. Çıtamızı mümkün olduğu kadar en iyi yere kadaryükseltmektir.”

 belediyede ki tümbirim müdürlerine ve personellere çalışmalarından dolayı ayrı ayrı teşekküreden başkan yazgı, “tekrardan bayramınız kutlu olsun hepinize hayırlıçalışmalar” dedi.

 yapılan konuşmanınardından başkan yazgı ve başkan yardımcıları, belediye de çalışan personellebayramlaştı.

 haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası