Sonunda, 2023-2024 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de şampiyon olarak 3. Lig bileti alan 12 takım belli oldu.
İşte 3. Lig’e yükselen takımlar:
1. Beykoz İshaklı
2. Çorluspor 1947
3. Nilüfer Belediye FK
4. Tire 2021 FK
5. Muğlaspor
6. 1926 Polatlı Belediye
7. Niğde Belediye
8. Viranşehir Belediye
9. Mazıdağı Fosfatspor
10. Smart Holding Çayeli
11. Yozgat Belediye Bozok
12. Türk Metal 1963
Bu başarılı takımlar, sezon boyunca gösterdikleri performansla adlarını 3. Lig’e yazdırmayı başardılar. Futbolseverler, yeni sezonda bu takımların 3. Lig’deki performansını merakla bekliyor.
Niğde Belediyespor iki yıllık aranın ardından yeniden Türkiye üçüncü ligine yükselmeyi başardı. Polatlı Belediyespor ise uzun yıllar bekleyişin ardından bölgesel amatör lig macerasını sona erdirip, üçüncü ligde mücadele edecek yeni takımlar arasında yer aldı.
Hakan Hidayet Deniz