Gündem

BAŞKAN YAZGI’DAN OKÇULAR VAKFI’NA ZİYARET

İstanbul’da birçokünlü televizyon kanallarını ziyaret ederek katıldığı canlı yayın programlarıylahem şehri hem de büyük projelerini tanıtan aksaray belediye başkanı haluk Şahinyazgı, bu kapsamda birçok kurum ve kuruluşu da ziyaret etti.

başkan yazgı veberaberindeki heyet, fatih sultan mehmet han’ın İstanbul fethi öncesi cumanamazını kıldığı ok meydanı namazgahı’nı ve ecdadımızın birçok kahramanlığaimza attığı okçular vakfını ziyaret etti.

başkan yazgı,  okçular vakfını ziyareti sırasında, okçuluksanatının inceliklerini ehlinden dinleyerek ok atma talimi gerçekleştirdi.

okçular vakfı’nıziyaretine ilişkin açıklama yapan aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, “Şanlıgeçmişimizden günümüze kadar birçok tarihi dokuyu bünyesinde barındıran okçularvakfı’nı ziyaret ettik. faaliyetleri hakkında bilgiler aldık. geçmişimizdengünümüze kadar gelen okçuluk kültürünün yaygınlaşmasını sağlayanbaşta okçular vakfı başkanı haydar ali yıldız’a ve tüm emeği geçenlereteşekkür ediyorum”  Şeklinde konuştu.

başkan yazgı okçularvakfı’nı ziyaretinin anısına aksaray’ın sembollerinden 800 yıllık tarihi eğriminare maketini ve fincan takımı hediye etti.

okçular vakfıyetkilileri de başkan yazgı’ya anı olarak içinde ok olan bir tablo hediyeettiler.

haber merkezi

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası