Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Dinçer’den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı Mesajı

Belediye Başkanı Dr. Evren

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı dolayısı ile mesaj yayınladı.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün özel bir gün olduğunu belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer,1 Mayıs’ın alın terinin gerçek sahiplerinin günü olduğunu belirtti.

Başkan Dinçer mesajının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Emek, şüphesiz insanı yücelten saygın bir değerdir. Toplumlar bilinçli ve örgütlü emek gücüyle yükselir ve yücelirler. Emek, bilgi ve beceriyle, zekâ ve tecrübeyle donanıp zenginleştikçe aileden topluma, toplumdan insanlığa doğru genişleyen daha büyük ve güçlü bir etki meydana getirir. Unutulmamalıdır ki; En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. Peygamber efendimizin (sav) “İşçinin ücretini alın teri kurumadan veriniz” sözünü her zaman kendimize rehber ediniyoruz.

Belediye olarak emekçilerimizin daha iyi yaşam koşullarına ulaşmaları için elimizden gelen çabayı gösteriyoruz. Aksaray Belediyesi olarak çalışan işçilerimizi büyük bir ailenin üyeleri gibi görüyoruz. Onların özlük haklarını iyileştirecek çalışmalar yapıyoruz.

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramı’nın şiddetin, kavganın, çatışma ve gerginliğin günü değil, birliğin, beraberliğin, dayanışmanın, mücadelenin, barışın, kardeşliğin ve baharın günü olmasını diliyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle ekmeğini alın teri ve emeğiyle çalışarak, zor şartlar altında kazanan tüm işçilerimizin ve emekçilerimizin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutluyor, barış ve huzur içinde geçmesini temenni ediyorum.” Dedi.

Haber Bülteni