Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Başkan Dinçer Üniversite Sınavına Girecek Öğrencilere Başarılar Diledi

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilere başarılar diledi.

Belediye Başkanı Dr. Evren

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Cumartesi ve Pazar günü yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) girecek öğrencilere başarılar diledi.

Üniversite hayali kuran gençlerin gireceği YKS sınavı, üç oturum şeklinde Yükseköğretim Kurumları Sınavları, 3 oturum şeklinde düzenlenecek. Sınavlar 8-9 Haziran 2024 tarihinde yapılacak.

Yıl boyunca öğrencilerin sınava hazırlık döneminde yanlarında olan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer yayınladığı mesajda Aksaray Belediyesi olarak hayata geçirdikleri projelere yer verdi.

Eğitimde fırsat eşitliği sağlamak amacı ile Aksaray’da daha önce denenmemiş birçok projeyi hayata geçirdiklerini belirten Başkan Dinçer şu ifadeleri kullandı; ‘’Gençlerimizin hayal ettikleri başarılara ulaşmaları için biz elimizden gelen tüm desteği veriyoruz. Gençlerimiz kitap konaklarımızın sayısının artırılmasını talep etmişti. Bizlerde şehrimize 3 farklı noktaya yeni kitap konakları inşa ettik. Her yıl ücretsiz olarak düzenlemiş olduğumuz AYT ve TYT hazırlık kurslarımızla birçok öğrencimizi sınava hazırlıyoruz. Biz gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimizde girdikleri her alanda şehrimizin adını ilklere taşıyarak bizleri mahcup etmiyor.

Sınav sonrasında sonuç ne olursa olsun, önünüzde uzun bir hayatın olduğunu kesinlikle unutmamak gerekmektedir. Bu vesileyle bugüne kadar sizlerin yetişmesinde her türlü fedakârlığı üstlenen öğretmenlerinize, her zaman yanınızda olan desteklerini esirgemeyen ailelerinize teşekkür ediyor, sınava girecek tüm öğrencilere üstün başarılar diliyorum.” Dedi.

Bülten