Gündem

BASIN, MİLLETİN MÜŞTEREK SESİDİR

milliyetçi hareket partisi (mhp) aksaray milletvekili ramazan kaşlı  24 temmuz gazeteciler ve basın bayramı nedeni ile bir kutlama mesajı yayımladı.
 mhp milletvekili ramazan kaşlı mesajında;  tarafsız ve özgür bir basının varlığı güçlü demokrasilerin vazgeçilmez unsurudur.  24 temmuz 1908 tarihinde türk basınında sansürün kaldırılması, gazeteciler ve basın bayramı” olarak her yıl 24 temmuz`da kutlanmaktadır.
halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşları, önemli bir toplumsal görev icra etmektedir. demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biri olan, haber alma ve yayma özgürlüğünün en etkili aracı olan basın, 
demokrasinin yaşamasını ve gelişmesini sağlayan kurumların başında gelmektedir.
basın meslek ilkelerine uygun, kişi hak ve hürriyetlerine saygılı, tarafsız ve objektif bir yayıncılık anlayışı; toplumda basına güveni artırmasının yanında, kamuoyunun yanlış  bilgilendirilerek yönlendirilmesinin  önüne geçecektir. toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir dedi.
mhp milletvekili kaşlı mesajının devamında;,gazi mustafa kemal atatürk`ün, “basın, milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır.
bu vesileyle, görevi başında vefat eden tüm gazeteci ve basın mensuplarımızı rahmetle anıyorum. bıkmadan, usanmadan, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 temmuz gazeteciler ve basın bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim dedi. 
haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası