Gündem

BAŞ TACIMIZSINIZ

aksaraybelediyesi şehit aileleri, yakınları ve gazilere yönelik iftar programıdüzenlendi.

İftarprogramında başkan haluk Şahin yazgı, ramazanın bir bereketi olsun birdesürprizi olduğunu ifade ederek

“Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle konuştuğumuzda bizlerden bir taleplerivardı. düzayak olan rahat gidip gelebilecekleri oturup. Çay kahveiçebilecekleri güzel mekânlar oluşturulmasını istemişlerdi. bizde sizlerin budediğinizi yerine getiriyoruz. İnşallah bu noktada ileriki haftalardaayarlamasına başlayacağız. piri mehmet paşa Çarşısında içerisinde tahsisedeceğimiz Şehit aileleri ve gazilerle aileleri için koordinasyon merkezimizdeŞehit çocuklarına ve gazi çocuklarına ücretsiz eğitim imkânı sağlayacağız” dedi.

İftaryemeğine, aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, eşi hasibe yazgı, akparti milletvekili adayları mustafa serdengeçti, muhammed aktaş, muharipgaziler derneği başkanı mustafa dağ, İl müdürleri, meclis Üyeleri ve dernekbaşkanları ile birlikte Şehit aileleri, gazi ve gazi ailelerikatıldı.

aksaraybelediye başkanı haluk Şahin yazgı, eşi hasibe yazgı ve ak parti milletvekiliadayı mustafa serdengeçti, Şehit aileleri ve gazilerle yakınlarını kapıdakarşılayarak “hoş geldiniz” dediler.

İftaröncesi kur’an-ı kerim okundu. İftar sonrası ise konuşmalara geçildi.

türkiyemuharip gaziler derneği aksaray Şube başkanı mustafa dağ yaptığı konuşmadavatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimiz ile kahraman gazileri rahmet veminnetle anarak şu görüşlere yer verdi “ bugün bizi bize bağlayan değerlerimizvar. manevi ve milli değerler. İşte onun güzel örneği ramazan. hep bir arayageldik. allah bereketini artırsın. tuttuğumuz oruçları kabul etsin. gaziyesaygı şehide hürmet, gazi ve şehit yakınlarına vefa, mehmetçiğimize minnet veşükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu.

belediyebaşkanı haluk Şahin yazgı,ülkedeki huzurun ve güzel hizmetleringerçekleşmesinin şehit ve gaziler sayesinde olduğunun altını çizerek şunlarısöyledi “ bu iftarımızı hem şehit ailelerimize hem de kıymetli gazilerimize veyakınlarına tertipledik. ramazan ayının bereketi, mutluluğu, huzuru sadeceramazan ayında değil inşallah ramazandan sonrada her zaman üzerimizde olsun.bizler için önemli olan burada hizmet ediyorsak ortaya bir şeyler koyuyorsak enbaşta şehitlerimiz sayesindedir. onlar kendilerini Ülkemiz, vatanımız, milletimiziçin, bizler için, feda ettiler. biz onlardan razı olduk. rabbimde inşallahonlardan razı olsun. aileleri bizler için en önemli emanetler. bizde onlarlaberaber birçok programlar yapıyoruz. amacımız bu programların en iyisinigerçekleştirmektir. Şehit aileleri ve gaziler derneğimizle yapılan birçokprogramlarda hem sizleri farklı etkinliklere davet ediyoruz hem de sizlerinbaşka yerlerde yapmış olduğu çalışmaları her daim desteklerimizi sunuyoruz.”

başkanyazgı, ramazanın bir bereketi olsun birde sürprizi olduğunu ifade ederek

“Şehit ailelerimiz ve gazilerimizle konuştuğumuzda bizlerden bir taleplerivardı. düzayak olan rahat gidip gelebilecekleri oturup. Çay kahveiçebilecekleri güzel mekânlar oluşturulmasını istemişlerdi. bizde sizlerin budediğinizi yerine getiriyoruz. İnşallah bu noktada ileriki haftalarda ayarlamasınabaşlayacağız. piri mehmet paşa Çarşısında içerisinde tahsis edeceğimiz Şehitaileleri ve gazilerle aileleri için koordinasyon merkezimizde Şehit çocuklarınave gazi çocuklarına ücretsiz eğitim imkânı sağlayacağız.Şehit yakınlarına vegazi yakınlarına ücretsiz servis imkânı sağlayacağız. koordinasyon merkezimizdekütüphane ve çay salonuda yer alacaktır. kültürel ve sosyal aktivitelergerçekleştirilecek. ayrıca kültür gezileri düzenlenecek. bununla da bitmeyecekorada eğitim vermeye başlayacağız. talep eden olursa şehit ailelerimizinyakınları, gazilerimizin çocuklarına farklı kurslar farklı eğitimler vererekonların hayata daha güzel hazırlanmaları için elimizden gelen bütün gayretigöstereceğiz.

aynızamanda o sistemin içerisinde ücretsiz yapacağımız birçok etkinlik olacak.İhtiyaç duyulduğu zamanlarda faklı noktalarda araçlarımız onlara yardımcıolacak evlerinden alacak istedikleri yere götürüp onları ihtiyaçlarınıkarşılamak içinde şehit ailelerimiz ve gazilerimize özel böyle bir aracı inşallahsizlere tahsis edeceğiz. Ücretsiz gezilerimiz, sosyal aktivitelerimiz,konferans ve seminerlerimiz olacak. bundan sonra yapılacak faaliyetlerlesizlere her daim hizmet etmeye devam edeceğiz.”

akparti milletvekili adayı mustafa serdengeçti , “ben de bir şehit yakınıyım”diyerek başladığı sözlerin şöyle devam etti “ benim danışmanım bayram’da birşehit yakını.6 aylık iken babası şehit olmuştu. biz şehit ve gazilerinsorunlarını çok iyi biliyoruz. Çünkü kendimizde şehit yakınıyız. eğer takdirederseniz tekrar seçilirsek sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. sizlerin hersorununu en iyi bilen bir danışmanım var. bizde kendimizi sizlerden birisiolarak görüyoruz. belediye başkanımızın şehit ailelerimiz ve gazilerimizleilgili çok büyük hizmetleri var. ama bu son hizmetini gerçekten çok takdirettim. İnşallah bu koordinasyon merkezinde bir araya geleceksiniz. kendinizinsorunlarınızı daha iyi biliyorsunuz. İçli dışlı güzel bir diyalog olacak.belediye başkanımızı da bu yeni hizmetinden dolayı Şehit aileleri ve gazileradına tebrik ediyorum. ramazanınız mübarek olsun. allah tuttuğunuz oruçları veyaptığınız ibadetleri kabul etsin.” dedi.

milletvekiliadayı muhammed aktaş “ bugün aziz şehitlerimizi aileleri ve gazilerimizle biraradayız. sizler bu vatan bu millet için en kıymetli varlıklarınızıevlatlarınızı feda ettiniz. bundan daha fazla ve bundan daha büyük birfedakârlık yoktur. bizler sizler için ne yapsak azdır. hakkınızı ödeyemeyiz.allah sizlerden razı olsun diyorum ve hepinizi allaha emanet ediyorum.”

konuşmalarınardından mehmet ali taşdemir adlı çocuk yemek duası yaptı. program, Şehitaileleri ve gazilerin başkan ve vekil adaylarıyla hatıra fotoğrafıçektirmesiyle sona erdi.

 haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası