Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ATSO’da Konşimento Eğitimi Yoğun İlgiyle Gerçekleştirildi

Aksaray Ticaret ve Sanayi

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO), dış ticaret alanında faaliyet gösteren işletmelere yönelik düzenlediği eğitimler kapsamında konşimento eğitimi gerçekleştirdi. Eğitime iş dünyasından yoğun katılım sağlandı.

Eğitim hakkında bilgi veren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Koçaş, yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Dış ticaretin temel unsurlarından biri olan konşimento, işletmelerin uluslararası ticarette karşılaşabileceği belgeleme ve taşıma süreçlerinde büyük önem taşımaktadır. Bu bilinçle, işletmelerimizin dış ticaret faaliyetlerini daha etkin bir şekilde yürütebilmeleri amacıyla konşimento eğitimini düzenledik.”

Eğitimde, konşimento belgesinin ne olduğu, nasıl kullanıldığı, uluslararası taşımacılık sürecindeki rolü ve önemi gibi konuların ele alındığı belirtildi. Katılımcıların, uluslararası ticarette karşılaşabilecekleri sorunları daha iyi anlayarak işletmelerini bu alanda daha başarılı bir şekilde yönlendirebilecekleri vurgulandı.

ATSO’nun dış ticaret eğitimleri kapsamında düzenlediği konşimento eğitimine katılan işletme temsilcileri, bilgi ve deneyimlerini artırmanın yanı sıra işletmelerinin uluslararası ticaret faaliyetlerini daha etkin bir şekilde yönetme fırsatı bulduklarını ifade ettiler.

Bülten