Gündem

ATSO HEYETİNİN OSB ZİYARETLERİ DEVAM EDİYOR

aksaray ticaret ve sanayi odası yönetim kurulu başkanıcüneyt göktaş, meclis başkanı fatih tekin ve yönetim kurulu Üyelerinden oluşanatso heyeti, ilimiz organize sanayi bölgesindeki fabrikaları ve yatırımcılarıziyaret etmeye devam ediyor.

geçtiğimiz cuma günü ak-em makine, dtŞ bims, kalde, akbamakine ve Çetin bims’i ve osb müdürlüğünü ziyaret eden ve yatırımcılar ilehasbihâl eden atso yönetimine, iş adamları ziyaretten dolayı teşekkür ederken,aksaray için yapılacak her çalışmada ve projede destek olacaklarını belirtiler.

atso Üyelerini ve yatırımcıları sık sık ziyaretettiklerini ve aksaray sanayisinin geleceğine yönelik görüş alışverişindebulunduklarının altını çizen aksaray ticaret ve sanayi odası yönetim kurulubaşkanı cüneyt göktaş, yaptığı açıklama da “aksaray’ın üretimdeki merkezi olanorganize sanayi bölgemizdeki ziyaretlerimize kaldığımız yerden devam ediyoruz.

projelerimizi anlatıyor, 8 aylık süre zarfımızdayaptıklarımızı üyelerimizle paylaşıyoruz. bu ziyaretlerimizde aynı zamandayatırımcı ve iş adamlarımızdan özellikle organize sanayi bölgemizdekieksiklikler ve yapılması gereken çalışmalar hakkında bilgi alıyor, eksikliklervar ise osb yönetim kurulumuzda görüşerek tamamlanması için ortak aklın gücüylehareket ediyoruz.

aksaray sanayisi şu an içinde bulunduğumuz dönemde bileyükselmesine devam etmektedir. son aylarda yaşanan döviz kurlarındaki düşüşlerve ekonominin yeniden canlanması, devletimizin yaptığı teşvikler, işadamlarımız tarafından memnuniyetle karşılanmaktadır.

geçtiğimiz günlerde açıklanan ve türkiye İstatistikkurumu (tÜİk) ile ticaret bakanlığı iş birliğiyle oluşturulan geçici dışticaret verilerine göre; ihracat 2018 yılı ekim ayında, 2017 yılının aynı ayınagöre yüzde 13 artarak 15 milyar 719 milyon dolar, ithalat yüzde 23,8 azalarak16 milyar 176 milyon dolar olmuştur. İhracatın ithalatı karşılama oranı yüzde 97,2.dış ticaret açığı ekimde 456 milyon dolara gerilemiştir.  böyle gidersek çok yakında türkiye yeniden2023 hedefleri yolunda hızlı adımlarlar ilerleyecektir.  bu yolda devletimiz, sivil toplumkuruluşlarımız ve İş dünyamız birlikte yürüyecek aynı geminin içinde olduğumuzhiçbir zaman unutulmayacaktır. bizler bu yolun sonunun birliktelik ileaydınlığa kavuşacağını unutmamalıyız. aksaray İş dünyasının öncü kuruluşu olanticaret ve sanayi odamız bu anlamda üzerine düşen tüm görevleri eksiksiz yerinegetirecektir” dedi.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası