Gündem

ATA SPORUMUZ CANLANIYOR

güzel atlar diyarı anlamına gelen kapadokya bölgesininbaşlangıç noktasında yer alan şehrimizde at binicilik kültürünün devam etmesive yaygınlaşması için aksaray belediyesi’nin başlatmış olduğu at biniciliktesisinin inşaat çalışmaları tamamlandı.

aksaray’da turizmin gelişimine önemli katkı sağlayacak olanat binicilik tesisi, bin 500 metrekare kapalı alan, 6 bin metrekare açık alan,14 kapalı at ahırı, 3 açık salma alanı, üstü kapalı gezinme alanı, kafeterya,dinlenme alanları, yürüyüş parkuru ve balıklı göletten oluşuyor.

at biniciliğiyle ilgili eğitimlerin de verilmesi planlanantesiste isteyen günlük olarak at binebilecek ve doğa ile iç içe olan yürüyüşyollarında yürüyüş yapabilecek.

vatandaşlar tarafından ilgi ile karşılanan at biniciliktesisinde inşaat çalışmaları büyük oranda tamamlandı. tesiste yer alacak sosyalve sportif alanlar oluşturmak için çevre ve peyzaj düzenlemesi başlatıldı.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası