Gündem

AT ARABALARINA YÖNELİK UYGULAMA BAŞLADI

Şehir içi trafiğinin akışının sorunsuz bir şekildesağlanabilmesi için durmaksızın çalışan aksaray belediyesi, şehir içi ana arterlerdetrafiği olumsuz etkileyen at arabaları ile ilgili çalışma gerçekleştirdi.

aksaray belediyesi zabıta müdürlüğü ekipleri, şehir içitrafiği tehlikeye düşüren ve zaman zaman kazalara sebebiyet veren atarabalarına yönelik uygulama başlattı. trafiğe at arabasıyla çıkan kişilerhakkında ve özellikle de terminal yolunda orta refüjlerde başıboş bulunan atsahipleri hakkında idari işlem başlatıldığı bildirildi.

zabıta müdürlüğü, uygulamanın önümüzdeki günlerde süreceğinibildirirken uygulama dışında hareket edenler hakkında yasal işlembaşlatılacağını duyurdu.

vatandaşlaruygulamadan memnun

at arabalarının şehir içi trafiğinde seyretmesi trafiktetehlikeye sebep olmasının yanında çevre kirliliğine neden olduğunu belirtenvatandaşlar, “belediye ekiplerinin at arabalarını şehrin içine almaması çok iyioluyor. aslında modern bir şehirde hala at arabası ile taşımacılık yapılmasışehrimize de yakışmıyor. gerçekten çok yerinde bir karar. bu kararı alanları veuygulayanları tebrik ediyoruz” dediler.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası