Gündem

ARAMA KURTARMA ARACI AFAD’A TESLİM EDİLDİ

İl Özel İdaresi 2018 mali yılı bütçesinden karşılanan ve377.359,28 tl ‘ye mal olan 5 (beş) tonluk araç üzeri vinç destekli aramakurtarma aracının İl afet ve acil durum müdürlüğü’ne teslimi yapıldı.

afet ve acil durum müdürlüğü teknik personellerincetasarlanan ve projelendirilen araç, trafik kazalarında araçların sabitlenmesi,kanal ve eğimli alandaki araçlara müdahale, kuyu kurtarma, ihlara vadisindekiolaylardaki kurtarma operasyonlarında, enkazlarda beton, demir ve diğerblokların temizlenmesi ve ayıklanması, hayvan kurtarma operasyonlarında,yangınlarda afetzedelerin hat üzerinden tahliyelerinde, sel ve su basmalarındaafetzedelerin kurtarılması, ağır kış şartlarında trafik güvenliğini riske sokanaraçların çekilmesi ve afetlerde ve diğer zamanlarda lojistik destek amaçlımalzemelerin olay yerine sevk edilmesi çalışmalarında kullanılacaktır.

afet ve acil durum müdürlüğü yetkilileri yaptığıaçıklamada; “Çok farklı alanlarda kullanım özelliği olan arama kurtarma aracınıİl afet ve acil durum müdürlüğüne kazandıran başta sayın valimiz ali mantiolmak üzere İl Özel İdaresi meclis başkanımız sayın mehmet tÜzÜn, meclisüyelerimize ve İl Özel İdaresi genel sekreteri sayın ramazan altundaĞ ‘a teşekkürederiz.

haber yaşar karatay

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası