Gündem

ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

aksarayÜniversitesi (asÜ) rektörü prof. dr. yusuf Şahin, toplumun en değerli öznesininanneler olduğunu belirtti.

yazılıbir açıklamayla anneler günü’nü kutlayan Şahin, bireyleri ve nesilleriyetiştiren annelerin toplumsal yükselişin en önemli dinamiği olduğuna dikkatçekti. sevgi, şefkat, emek ve sabrın anneliğin kutsiyetinin en belirginözellikleri olduğunu kaydeden prof. Şahin, “anneler toplumların mimarıdır.gerek manevi anlamda kıymetleri, gerekse hayatın bütününe olan katkılarımünasebetiyle anneler, içinde bulunduğumuz toplumun da baş tacı konumundadır”dedi. kadınların eğitimine dikkat çeken ve kendilerinin de bu hususa ayrı birehemmiyet verdiklerini söyleyen asÜ rektörü, “aile kurumu annelerin omuzlarındayükselmektedir. bireylerin ilk öğretmenleri anneleridir. annenin donanımlı veiyi eğitimli olması, yetiştirdiği bireylerin de donanımlı ve nitelikli olması anlamınagelmektedir ki; bu da nesillerin ve toplumların gelişimi ile doğrudanilgilidir. kadınların milli ve manevi değerlerini bilen, kültürüne bağlı,günümüz dünyasının gelişmelerini okuyabilen bir şekilde eğitilmesi bizlerin deüzerinde en çok durduğu konuların başında gelmektedir” dedi.

Şahin,sözlerinin sonunda, “annelerimizin ellerinden öpüyoruz. onların haklarınıödememiz mümkün değil. tüm anneler için sağlıklı, mutlu, refah ve huzur içindebir hayat diliyoruz” şeklinde konuştu.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası