Gündem

ANLAMLI SÜRPRİZ GEZİ

belediye başkanı haluk Şahin yazgı’nın eşi hasibe yazgıöncülüğünce Şehit aileleri ve onkoloji hastası hanımlara yönelik gezi programıdüzenlendi. somuncu baba türbesinden başlayan gezide, onkoloji ve şehitaileleri taptuk emre ve yunus emre türbelerini ziyaret etti. gezi turu,sarıyahşi ilçesindeki baraj gölünde tekne turu ile sonlandı.

daha öncede birçok kez sosyal sorumluluk projelerine öncülükeden belediye başkanı haluk Şahin yazgı’nın eşi hasibe yazgı, onkoloji hastasıve şehit ailelerine yönelik gezi programı düzenledi.  gezi, somuncu baba türbe ziyareti ilebaşladı. Şehit aileleri ve onkoloji hastası hanımlar, somuncu baba külliyesindeminyatür müzesini ziyaret ettikten sonra somuncu baba türbesinde dua ettiler.geziye eşlik eden hafız osman akyol, somuncu baba’nın hayatından kesitleranlattı.

gezi, taptuk köyü sınırları içinde yer alan taptuk emretürbe ziyareti ile sürdü. ardından ortaköy’ün sarıkaraman beldesi sınırlarındayeralan yunus emre’nin ziyarette tepedeki türbesi ziyaret edildi.

tekneturu İle moral buldular

türbe ziyaretlerinden sonra şehit aileleri için tekne turuorganize edildi. gezi heyetini sarıyahşi ilçe sınırları içinde karşılayan sarıyahşiİlçe belediye başkanı fatih Ünsal, “Şehit ailelerimizi ilçemizde ağırlamaktançok memnunum. bu konuda üstümüze ne düşüyorsa sonuna kadar yapmaya hazırım”dedi.

İlçe sınırları içinde yer alan hirfanlı baraj gölünde tekneturuna çıkan Şehit aileleri ve onkoloji hastası hanımlar, tekne turu ile moralbuldu.   

gezi programını himaye eden hasibe yazgı, “bu vatan uğrunacanını feda eden şehitlerimizin, bize emanet olarak bıraktıkları ailelerinedestek olmak bizim görevimizdir. Şehit ailelerinin her zaman başımızın üstündeyeri var. onlar için ne yapsak azdır. bu gezimizi onlar için düzenledik. ayrıcagezi davetimizi kırmayarak bize eşlik eden onkoloji hastası hanımkardeşlerimize buradan teşekkür etmek istiyorum. bizi yalnız bırakmadılar. biziilçelerinde ağırlayan İlçe belediye başkanı fatih Ünsal beye de teşekkürediyorum” dedi.

tekne turu moral bulan hanımlar, gezi organizasyonu için hasibeyazgı hanımefendi’ye teşekkür ettiler.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası