Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü Sivil Savunma Uzmanı Yaşar kargın tarafından Aksaray Anadolu imam hatip lisesi öğrencilere eğitim verildi.
Aksaray İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Lise öğrencilerine depremin gerçeğine yönelik dikkat çeken bir seminer düzenlenerek, depremin etkililerine ve korunmasına yönelik eğitim semineri düzenlendi.
Deprem öncesi, anı ve sonrasında yapılması gerekenler üzerine Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine eğitim veren Sivil Savunma Uzmanı Yaşar Kargın, depremin etkilileri hakkında öğrencilere bilinçlenmelerini sağladı.
Kamuoyunun bilinçlenmesi adına atılan adımlarla birlikte depreme karşı farkındalık oluşturmak ve bilinçli bir şekilde hareket edilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen eğitimler devam ediyor. Lise öğrencilerine deprem gerçeği hakkında eğitim veren Sivil Savunma Uzmanı Yaşar Kargın depremin etkilerine dikkat çekti.
Haber: Fatma Altınok