Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksaray’da o beldenin Belediye Başkan adayı belli oldu

Aksaray’da yaklaşan yerel seçimler

Aksaray’da yaklaşan yerel seçimler öncesi siyasi partiler belediye başkan adaylarını açıklamaya başladı.

Türkiye genelinde 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak seçimler öncesi Aksaray’da ilk Belediye Başkan adayını açıklayan İYİ Parti teşkilatı oldu.

Aksaray İYİ Parti il teşkilatında yapılan aday tanıtım toplantısına Milletvekili Turan Yaldır, İl Başkanı Sercan Belgemen, Merkez ilçe Başkanı Osman Yılmaz parti yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

İYİ Parti İl Binasında yapılan toplantıda Yeşilova Belediye Başkanı adayı olarak Adnan Bayraktar açıklandı.

Parti binasında yapılan belediye başkanı adayı açıklama programında konuşan İl Başkanı Sercan Belgemen; Hepiniz, 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimleri Yeşilova Belediye Başkan Adayı tanıtım toplantımıza hoş geldiniz, şeref verdiniz diyerek sözlerine başladı.

İl Başkanı Belgemen konuşmasının devamında; Sayın misafirler, malumunuz ülkemiz yakın zamanda ucube bir sistemle dayatmalarla şahsi menfaatlerle dolu iki seçim geçirdi.

Bu seçimlerde gördük ki 50 artı bir sistemi doğru bir yöntem değil. Onun için iki yumruk arasında sıkışmış milletimizi bu işlem kurtarmak için üçüncü bir seçenek ortaya koymak için yerel seçimlere iyi parti olarak hür ve müstakil şekilde gireceğiz.

Milletimizden bizi değerlendirmesini istiyoruz. Genel merkezimizin 13 Kasım 2023 tarihinde GİK kararı ile almış olduğu seçim takvimi doğrultusunda bugün Aksaray’da ilk müracaatımızı kalabalık ve coşku ile süslemek istedik ve sırasıyla devam edeceğiz ifadelerine yer verdi.

İYİ Parti İl Başkanı Sercan Belgemen; Aksaray Belediyesi başta olmak üzere Aksaray’ın 7 ilçe ve 22 belediyesine talibiz. Kadrolarımız hazır, projelerimiz hazırdır. Sorunları büyük titizlikle inceledik ve çözümleri iyi kadrolardır. İyi belediyecilik, örnek belediyecilik ile kendimizden eminiz. Yönetimimizi açıkladığımız o muazzam akşamda dediğimiz gibi Aksaray’da önce yarışan sonra kazanan parti olacağız. Bunun göstergesi de en son yapılan seçimlerde birçok okulda ve sandıkta ikinci parti olarak kavuştuk.

Sayın misafirler, partimiz günden güne büyümektedir ve her geçen gün sayımız artmaktadır. Bugün şehrimizin en değerli milletvekili, gururumuz Turan Yaldır Bey’in doğup büyüdüğü topraklar olan Yeşilova Belediyesi’nin çalışkanlığı, dürüstlüğü yetenler Adnan Bayraktar Bey’e teslim edeceğiz. Kendisine başarılar diliyor ve 1 Nisan 2023 tarihinde kendisini Yeşilova Belediye Başkanı olarak görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz diye konuştu.

Daha sonra konuşan İYİ Parti Yeşilova Belediye Başkanı Adnan Bayraktar; Yine sizleri yormak üzere yola çıkmış bulunmaktayız. Hizmetlerinizin en iyisini yapacağız. Hep birlikte çalışacağız kazanacağız diye konuştu.

Merkez ilçe başkanı Osman Yılmaz ise aday tanıtım toplantısında; Genel Başkanımız Meral Akşener’in söylediği gibi her ilde her ilçede seçime gireceğiz. 2024 yılında yapılacak mahalli seçimlerine kendi adaylarımızla gideceğiz. Yeşilova’da Adnan başkanımızla seçimlere gireceğiz. Aksaray’ımıza ve Yeşilova’mıza hayırlı olsun diye konuştu.

Belediye Başkanı Aday tanıtım toplantısında konuşan İYİ Parti Milletvekili Turan Yaldır ise;
31 Mart akşamının belediye başkanı diye sözlerine başlayan milletvekili Yaldır, bunu sizin gözünüzün içindeki coşkuyu, inancı gördüğüm için söyledim bunu, tüm samimiyetimle belirteyim. Ben Turan Yaldır olarak İYİ Parti milletvekili olarak Adnan Başkanımızın 31 Mart akşamına kadar bana ihtiyaç duyduğu her noktada bizzat önünde, yanında ve arkasında olacağım dedi.

Milletvekili Turan Yaldır konuşmasının devamında; 31 Mart akşamı elbette, gözlerimiz Türkiye genelinde birçok şehri televizyon ekranlarında takip ederken, benim için en önemli noktalardan birisi Aksaray Merkez, bununla birlikte kendi beldem doğup büyüdüğüm ve Yeşilovalı olmaktan gurur duyduğum kendi beldem olacak.
Ben 3 defa vatandaşın karşısına oy istemek için aday oldum, huzurlarınıza çıktım. Her üçünde de kendi hemşerilerim, kendi köylülerim, beni bağırlarına bastılar, particiliği bir kenara bırakıp, kendi evladımızdır, canımızdır, ciğerimizdir dediler. En son seçimde de olduğu gibi yüzde elliye yakın bir oyla Yeşilova’da bize olan bağlılıklarını, güvenlerini, sevgilerini gösterdiler. Bu noktada hali hazırda bu kadar hemşerimi görmüşken de ben sizlere de özellikle teşekkür etmek istiyorum dedi.

Milletvekili Turan Yaldır sözlerine; Seçim döneminde şahsıma göstermiş olduğunuz ilgi, alakan, muhabbet ve sandığa yansıttığınız için, teşekkür ediyorum. Sizlerden daha fazlasını 31 Mart seçimlerinde kendi hemşerimiz, arkadaşınız, dostunuz, evladınız, köylünüz, toprağınız Adnan Başkan’a da göstereceğinize cani gönülden inanıyorum diyerek sözlerine son verdi. Haber: Ağustos GERÇE