Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksaray’da çobanlık yapan iş insanı; Hiç okula gitmediğini açıkladı ve 8 derslikli okul yaptırma kararı aldı!

Aksaray’ın Eskil ilçesinde hayırsever iş insanı Ali Ermiş 8 derslikli ilkokul yaptıracak.

Aksaray’ın Eskil ilçesinde hayırsever

Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, valilik makamında düzenlenen programda, hayırsever iş insanı Ali Ermiş ile okul yapımı için protokol imzaladı. 1 gün bile okula gidemediğini bunun için bu okulu yaptırmayı çok istediğini belirten hayırsevere kendi çobanlık yaptığı fotoğrafını gösteren Vali Kumbuzoğlu ‘Özgeçmişimiz aynı’ diyerek iş insanı Ermiş’i yaptığı anlamlı destekten dolayı kutladı.

Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu“Ne güzel bir iş yaptınız, Allah yolunuzu açık etsin, sayılarınız artsın” diyerek 8 derslikli ilkokulun tamamının yapımını üstlenen hayırsever Ali Ermiş ile bir süre sohbet etti.

“1 gün bile okula gidemedim”

1 gün bile okula gidemediğini bu nedenle bu okulu yaptırmak istediğini ifade eden iş insanı Ermiş; “Zor şartlarda büyüdük, çoban olarak çok çalıştım; hiç okula gidemedim 1 gün bile okula gitmedim. Elimizden geldiği kadar cami ve okullara yardım ediyoruz. Mezara hiçbir şey götüren yok. Özellikle bu okulu yaptırmak istedim” dedi

Eskil İlçe Kaymakamı Sait Muhammed Bilgin, İl Milli Eğitim Müdürü Metin Alpaslan’ında hazır bulunduğu programda 8 derslikli Ali Ermiş İlkokulu’nun protokolünü hayırseverle birlikte imzalayan Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu hayırsevere teşekkür ederek protokolün imzalandığı kalemi hatıra olarak kendisine hediye etti.

Haber Merkezi