Gündem

AKSARAY’A YAKIŞIR

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı’nınen büyük park projeleri arasında yer alan ve birinci etabı hizmete açılan receptayyip erdoğan gençlik parkının 2. etap çalışmaları devam ediyor.

tacin mahallesinde 423 dönümlük alan üzerine 3etap şeklinde yapılacak olan recep tayyip erdoğan gençlik parkı’nın 104dönümlük 2. etap çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

aksaray belediyesinin 2017 yılı içerisindetacin mahallesinde başlattığı 3 etaptan oluşan, recep tayyip erdoğan gençlikparkının 1. etabının İçerisinde bisiklet yolu, koşu yolu, çocuk oyun alanı,amfi tiyatro ile çeşitli türden ağaç ve çiçek çeşitleri yer alıyor. modernparkın 1.etabı fettah can konseri ile hizmete açılmıştı.

aksaray belediye başkanı haluk Şahin yazgı, başkanyardımcıları ve ilgili daire müdürleriyle birlikte gençlik parkı 2. etapçalışmalarını yerinde inceledi.

başkan yazgı, 3 katlı olarak inşa edilecekgençlik merkezinde çok amaçlı bir konferans salonu, fuaye alanı ve kafeterya,kütüphane, bilgisayar odaları, sanat ve müzik atölyeleri, engelli faaliyetodaları ve kursların yapılabileceği eğitim odalarına yer verildiğini açıkladı.

başkan, gençlik parkının 2. etap kısmında 104bin metrekareyi kapsayan yeni projede çocuk oyun alanları, birçok tesis ve sporkomplesine yer verileceğini vurgulayarak, ayrıca alanda bir adet biyolojikgölet ve 3 adet çok amaçlı meydan tasarlandığı belirtti.  

 parkbahçe müdürlüğünden yapılan açıklamada ise parkta yapılacak çalışmalara ilişkinşu görüşlere yer verildi

“ 2. etap toplamı 104 dönüm olup tüm sert zemin dokusu içinde yer yeroluşturulan çim alanların taşın masifliğini kırarak yumuşak bir dokuoluşturulması amaçlanmıştır. bölgesel olarak ayrılan geniş yeşil alanlarda isekent korusu oluşturulmuş; proje, kitlesel ağaçlarla bitkisel anlamda zenginleştirilmiştir.

selçuklu süs havuzu dairesel alanına saplananbağlantı yolu ile lokanta ve çevresini sınırlayan dairesel alana saplananlineer yol, yıldız platformu ve ay meydanı’nı uluırmak’ın 2 yakasındabirleştirir. bu alanları toplanma, buluşma, geçiş vb. gibi işlevlerinin yanındaiçinde vakit geçirilen, dinlenilen bir yaşam alanı olması amaçlanmıştır. alanboyunca uluırmak aksına paralel olarak konumlandırılmış çim alanlar ve yansımahavuzlarıyla desteklenen oturma birimleri yolun ulaşım işlevine ek olarak yolamekânsal bir değer katmıştır.”

Şu anda yapımı devam eden çalışmalar şöyle; sergi yolu, barış meydanı,yıldız meydanı, döşeme altı beton dökümü yapıldı. kıyı bandı yürüyüş bandı(granit bazalt) 21 desen döşeme işlemi yapılıyor.

süs havuzu betonarme yapımı devam ediyor. altyapı (kanalizasyon vesulama) işlemi yapıldı.

mini tribün 2 adet demir daratısı ve kalıp işlemleri yapılıyor. futbol,voleybol, basketbol sahaları yapımına başlandı.

oturma birimleri; (beton) demir daratı ve kalıp işleri yapılıyor.

yürüyüş yolu (kauçuk zemin) hazırlıkları başladı. 96 araçlık otoparkalanının alt zemini tamamlandı. döşemesi yapılacak. beton bordür yapımı devamediyor. taban tuğla yürüyüş yolları alt zemini hazırlandı. Çocuk oyun alanıaltyapı işlemlerine başlandı.

haber merkezi 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası