Aksaray’da tarihi Hacı Cevriye Okulu’nun yıkımı başladı. Asrın felaketi olarak adlandırılan Kahramanmaraş depreminde çürük raporu alan Hacı Cevriye Okulu’nun yıkımı başladı. Geçmişte okuldan mezun olanlar ve burada hizmet edenler, anılarla dolu bir dönemi geride bırakıyor. Yeni okulun yapılması için yıkım işlemleri hızla devam ediyor.”
Aksaray’ın köklü eğitim kurumlarından biri olan Hacı Cevriye Okulu’nun yıkımı başladı. Yıllarca şehre hizmet eden bu okul, birçok kişi için unutulmaz anılara sahne oldu. Mezunlar arasında yer alan birçok kişi, burada aldıkları eğitimin hayatlarında önemli bir dönüm noktası olduğunu ifade ediyor. Aynı şekilde, okulda hizmet eden öğretmenler ve personel de öğrencilere değerli bir eğitim sunmak için büyük çaba harcadı. Yıkım sürecinde, birçok eski mezun ve öğretmen, okulun duvarları arasında yaşadıkları anılara duygusal bir veda yapıyor. Ancak, yeni bir başlangıca adım atmak için yapılan bu adım, gelecek nesillere daha modern bir eğitim imkanı sunmayı hedefliyor. Yıkım işlemlerinin tamamlanmasıyla birlikte, Aksaraylılar yeni Hacı Cevriye Okulu’nun açılışını heyecanla bekliyor.
Haber: Fatma Altınok