Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksaray Genç İHH Filistin’de yapılan katliamı protesto etti

Aksaray Genç İHH’nın aralarında

Aksaray Genç İHH’nın aralarında bulunduğu öğrenci dernekleri Filistin’de yapılan katliamı protesto etti. 7 Ekim’den bu yana büyük çoğunluğunu kadın ve çocukların oluşturduğu 35 bin Filistinli katledildi. Bu katliama sessiz kalmak istemeyen ASÜ’ lü öğrenciler kampüslerden  Refah’a katliamına dur de’ mottosu ile protestoda bir araya geldi. Aksaray Üniversitesi kampüsünde gerçekleştirilen eyleme çok sayıda üniversite öğrencisi katıldı.

İşgali İsrail’i protesto etmek üzere bütün vicdan sahiplerini ASÜ kampüs Camii ile ASÜ Market önü arasında yapılacak olan yürüyüşe davet ettiler. Kur’anı Kerim tilaveti ile başlayan yürüyüş sloganlar eşliğinde devam etti.

Aksaray Genç İHH’nın basın açıklamasında, “Bugün 8 aydır devam eden ve günden güne artan zulmü, soy kirimi kınamak için toplanmadık. 8 aydır her gün kınadığımız Siyonist devlet, dün gece “2371 BLOK” adını verdiği ve 4 gün önce güvenli bölge olarak nitelediği Refah bölgesine sığınan Filistinli sivilleri yakarak şehit etti. Artık kınama zaman geçti; üniversitelerde, kampüslerde, dersliklerde, meydanlarda ve ulaşabildiğimiz her yerde kalben buz etmenin ötesine geçip, harekete geçmenin zamanıdır. Haksızlığın karşısında susmaktan korkan üniversiteli kardeşim. Biliyoruz ki, artık dünyanın dört bir yan Filistin’dir. Titreyen her yürek, haykıran her dil Filistin için eylemdedir. Bizler bu davaya sadece yüreklerde ve dillerde değil, hayatimizin her alanında, şu an içerisinde bulunduğumuz kampüsümüzde, yarın içerisinde bulunacağımız iş yerimizde ve yetiştireceğimiz nesillerde yaşatmak zorundayız. O zaman, bugünü bir milat bilip, Aksa’nın bahçesinde, özgür Filistinli kardeşlerimizin evlerinde tekrardan bir araya geleceğimiz güne kadar, durmadan, yorulmadan, inancımızı kaybetmeden ve dünyevi kaygılar gütmeden bu davanın birer fertleri olacağımıza hep birlikte söz verelim.

Bir Müslüman, bir insan olarak verdiğimiz bu sözü yerine getirebilmek adına, atacağımız ilk adımımız, dünyaya sermayesiyle yönetebileceklerini düşünen bir avuç Siyonist’e ders vermek olsun! Özellikle, üniversitemiz içerisinde bulunan, kantinlerimizi zulme ortak hale getiren markalar tıpkı, Allah resulünün yapmış olduğu gibi, Müslüman ve insan olmanın verdiği sorumluluk gereği boykot edelim.

Bizler sözümüzü verdik, ne bir başımızayız ne de yalnızız. Bütün dünya ve bütün insanlık zulme karşı bir arada. Eylemden ne olur demeksizin, her gün ve her saat Filistin için irtibatta olan insanlık, devletleri harekete mutlaka geçirecektir. Bunun örneği geçtiğimiz hafta, 3 Avrupa ülkesi olan İrlanda, İspanya ve Norveç’ in Filistin’i özgür bir devlet olarak tanımasıydı. Bundan sonra ne olacak biliyor musunuz? Biz inanıyoruz ki, bu eylemlerimiz gibi bütün meclisleri saracak ve bütün devletler Filistin’i özgür bir devlet olarak tanıyacak.

Ancak, bu bir son değil! Aksine yeni bir dünyanın başlangıcıdır. Ve biz yine inanıyoruz ki bundan bir sonraki gerçek, başkenti Doğu Kudüs değil, bizatihi Kudüs’ün kendisi olan ve içerisinde herkesin barış içinde yaşadığı Filistin devletidir!

Yürüdüğü zaman ayağına Kudüs gücü gelen kardeşim, asla zafere olan inancın azalmasın. Seni bu temenni ile selamlıyor ve sözünü bir biat bilip bu sözünü gerçekleştirinceye kadar yolundan dönmeyeceğine emin olarak Allah’a emanet ediyor, buradan Türkiye’nin dört bir yanındaki üniversitelerde gerçekleştirilen eylemlere selam gönderiyoruz” denildi.

Bülten