Gündem

AKSARAY EMITT FUARI’NDA TANITILACAK

11 bin yıllık kültür ve medeniyet Şehri aksaray, tarihi ve kültürel özelliklerini, 25. doğu akdeniz uluslararası turizm ve seyahat fuarı’nda (emitt) tanıtıyor.

kazı alanları, doğal, tarihi ve kültürel eserleri ilekapadokya bölgesinde önemli bir turizm merkezi olan aksaray, dünya’nın en büyük5. turizm fuarı olan emitt’de kültür ve turizm değerlerini tanıtıyor.

aksaray valiliği koordinasyonunda aksaray belediyesi,kültür ve turizm müdürlüğü, turizm sektöründe bulunan acente ve işletmelerintemsilcilerinden oluşan ekip, 09-12 Şubat 2022 tarihleri arasında İstanbultÜyap büyükçekmece fuar ve kongre merkezinde ilimizin tanıtımı faaliyetlerindebulunacak.

konu ile ilgili bilgi veren İl kültür ve turizm müdürümustafa doĞan, ilimizin doğal, kültürel ve tarihi zenginliklerini tanıtarak heralanda olduğu gibi kültür ve turizm alanında da aksaray’ın potansiyelini ortayaçıkarmak istediklerini belirtti. doğan, aksaray’ın vilayet olduktan sonra hızlageliştiğini, bu sebeple turizm ve tanıtım konusunda etkili çalışmalaraihtiyacın olduğunu vurguladı. aksaray valimiz sayın hamza aydoğdu’nunöncülüğünde fuar, festival, panel, sempozyum, sportif organizasyonlar, tanıtımgünleri, dizi ve reklam filmleri, tanıtıcı yayınlarla aksaray’ın tanıtımınıngüçlü bir şekilde yapılması yönünde önemli adımların atıldığını, buçalışmaların ileriye dönük olumlu sonuçlarının olacağını ifade eden doğan,türkiye’nin en büyük turizm fuarı olan emitt’in bu çerçevede güzel bir fırsatolduğunu söyledi. doğan türkiye ve dünya turizm sektörünü aynı platformda biraraya getiren ve 103 ülkenin katıldığı emitt turizm fuarı’nın 25 yıldır sektöreyeni iş ve işbirliği fırsatları sunduğunu, her geçen yıl artan katılımcı veziyaretçi sayısıyla fuarın turizm sektörünün büyümesine doğrudan katkısağladığını belirtti.

doğan, emitt fuarına, aksaray valiliği ve aksaraybelediyesi organizasyonunda aksaray turizmciler derneği, aksaray’da turizmsektöründe faaliyet gösteren işletmeler ve turizm bölgelerindeki kamu kurum vekuruluşları ile birlikte katılım sağladıklarını belirterek, 52 m² stant’dailimize ait görseller, tanıtıcı yayınlar, geleneksel el sanatı ve yöreselürünler ile otel ve işletmelerimize ait tanıtıcı materyallerin sergileneceğinibelirtti. doğan ayrıca aksaray standında ilimizin tarihi ve kültürel yönleriniortaya koyacak sunumların yapılacağını, fuar alanında yer alacak temsilisomuncu baba ve yunus emre ile şehrimizin manevi yönüne dikkat çekileceğini ifadeetti. doğan, türkiye’de turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm kesimler iledünya’nın dört bir tarafından gelen turizmcilerin buluştuğu fuarın, ilimizintanıtımına önemli katkılar sağlayacağı ümidinde olduklarını sözlerine ekledi.

ihlara vadisi, narlı göl, hasan dağı, tuz gölü gibimuhteşem doğal güzellikleri, peribacaları, yeraltı şehirleri, kaya oymamekânları, kervansarayları, camii, medrese, türbe vb. yapılarıyla zengin tarihve kültür mirasına sahip olan aksaray, son yıllarda hızla gelişen termal turizmve inanç turizmi olanaklarıyla da türkiye’de önemli bir kültür ve turizmmerkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. muhteşem güzellikleriyle her yılyaklaşık 1 milyon turist tarafından ziyaret edilen aksaray, 09-12 Şubat 2022tarihleri arasında İstanbul büyükçekmece tüyap fuar ve kongre merkezi 2. salon,a 541 numaralı stantta ziyaretçilerini bekliyor.

haber bülteni

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası