Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksaray Belediyesi’nden ücretsiz AYT-TYT sınavına hazırlık desteği

Toplumun her kesimine hitap

Toplumun her kesimine hitap eden ve sosyal belediyecilik alanında örnek projelere imza atan Aksaray Belediyesi Aksaray’da ikamet eden öğrencilere destek olmak amacıyla hayata geçirdiği Eğitim Desteği projesine bu yıl da devam ediyor.

Öğrencilere sınavlara hazırlık konusunda destek olan Aksaray Belediyesi, 2023 – 2024 eğitim döneminde de öğrencilere bu desteğini kesintisiz olarak sürdürüyor. Öğrencilere kendilerini test etme imkânı sağlamak, sınav tecrübesi kazandırmak, bu sayede sınav stresini az da olsa üzerlerinden atmalarına yardımcı olmak amacıyla gerçekleştirilen kurslar yoğun ilgi görüyor.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi ve çocukları en güzel şekilde hayata hazırlamamız gerekir diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer Aksaray Belediyesi tarafından ücretsiz olarak verilecek olan kurslarla ilgi açıklamasında şu görüşlere yer verdi.

“Eğitime her daim destek vereceğimizi ve destek vermek için sürekli çalışma içerisinde olacağımızı daha önce de belirtmiştik. Aksaray Belediyesi olarak eğitimde toplumun tüm kesimlerini kapsayan fırsat eşitliğinin çok önemli olduğunu biliyor ve bu alanda tüm çabamızla çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Bizler de öğrencilerimize eğitim öğretim desteğini daha da ileri taşımak adına gençlerimizin ücretsiz yararlanabileceği TYT- AYT sınavlarına hazırlık kursları açarak onlara destek olmak istedik. İyi eğitim almış güzel ahlaklı gençlerimiz, çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Alanında uzman eğitimcilerimizin rehberliğinde sınavlara hazırlanan öğrencilerimiz hayal ettikleri başarıyı elde edeceklerdir. Bu kurslarda verilecek eğitimden genç kardeşlerimizin azami derece faydalanmalarını temenni ediyorum. Biz her zaman gençlerimizin yanındayız” ifadelerinde bulundu.

Üniversite sınavına hazırlık sürecinde böyle bir imkânın kendilerine sunulmasından dolayı memnuniyetlerini dile getiren öğrenciler de her zaman eğitime destek olan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Haber Bülteni