Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksaray Belediyesi Yeşil Alanlarda Savaş Başlattı: İlaçlama Çalışmaları Hız Kesmiyor!

Baharın gelmesiyle birlikte Aksaray

Baharın gelmesiyle birlikte Aksaray Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarına hız verdi. Aksaray halkının yaz aylarında sıkıntı yaşamaması amacıyla ekipler park bahçe ve millet bahçelerinde çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

Bu kapsamda ilaçlama çalışması yürüten ekipler, millet bahçeleri, mesire alanları, parklar, yeşil alanlar ve çocuk oyun alanlarını ilaçlama yapıyor.

 

Gerçekleştirdiği çalışmalarla şehrin çehresini değiştiren Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şehre kazandırdığı çocukların ve ailelerinin keyifli ve güvenli vakit geçirmeleri adına millet bahçeleri, tematik parklar ve çocuk oyun alanlarıyla her yaş grubunun kaliteli vakit geçirebilecekleri alanlar kazandırdı.

 

Şehrimize yeni parklar kazandırarak yeşil alan oranını artırmak ve daha güzel bir Aksaray’ı vatandaşlarımıza sunmak için yeni dönemde de çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şu görüşlere yer verdi.

 

“Aksaray Belediyesi olarak her zaman daha yeşil bir Aksaray hedefiyle çalışıp bu doğrultuda her mahallemize birçok park ve millet bahçesi kazandırdık. Geçmiş yılların istatistiklerine baktığımızda gerçekten çok ciddi oranlarda yeşil alan çalışması gerçekleştirdik. Bahar aylarındayız ve bu dönemde ilaçlama çalışmalarına büyük önem veriyoruz. 48 mahallemizin tamamında şehrimizi sivrisinek ve karasinek gibi haşerelerden arındırmak için yoğun gayret gösteriyoruz.

 

Haşerelere karşı mücadele kapsamında en etkin ve çevreci yöntemi uygulayan ekiplerimiz; parklar, bahçeler başta olmak üzere haşere üretebilecek her noktada ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor. Hemşehrilerimizin rahat bir yaz geçirmesi için ilaçlama çalışmalarımızı aralıksız sürdüreceğiz” dedi.

 

Aksaray Belediyesinin belirli plan ve programda dahilinde ilaçlama faaliyeti sürerken, ihtiyaç halinde vatandaşların Aksaray Belediyesinin 444 55 68 nolu çağrı merkezi numarası veya 0552 888 68 68 numaralı Whatsapp iletişim hattı aracılığı ile ilaçlama hizmeti talebinde bulunabilecekleri bildirildi.

Bülten