Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksaray Belediyesi toplama ayırma tesislerinde ilkokul öğrencilerini ağırladı

Aksaray Belediye Başkanı Dr.

Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer önderliğinde hayata geçirilen projeler arasında yer alan Toplama Ayırma Tesisine yönelik ziyaretleri devam ediyor.

Bu kapsamda Naci Abay İlkokulu öğrencileri, toplama ayırma tesisini ziyaret ederek çevre korumaya yönelik yapılan çalışmaları yakından görme fırsatı yakaladı.

Toplam Ayırma Tesisinde atıklar yok ediliyor ya da geri dönüştürülüyor. Çevreye büyük ölçüde zarar veren atıklarını doğaya verdiği zararı en aza indirmek amacıyla başlatılan çalışma kapsamında hem doğa korunuyor hem de atıklar yeniden dönüştürülüyor.

Naci Abay İlkokul öğreniciler tesisi ziyaret ederek çevreyi korumak için verilen mücadeleyi yakından görme imkanı sunuldu ilkokul öğrencileri çevreye zarar veren maddelin yerlere, sokaklara atılmaması ve duyarlı davranması için farkındalık oluşturuldu.

“Daha yaşanılabilir dünya için sıfırdan başlıyor” yazılı paktlarla çevre korumayı amaçlayan ilkokul öğrencileri topluma katkı sağlayacak etkinlikle birlikte çevre koruma konusunda bilinçlendirildi. Çevreye zarar veren atıkların canlı hayatını nasıl etkilediğine yönelik bilgiler verilen ziyarette, ilkokul öğrencileri çevre koruma faaliyetleri kapsamında bilgi sahibi oldular.

Fatma Altınok