Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Aksaray Belediyesi Kabristanlıklarda Bayram Hazırlığı Başlattı

Aksaray Belediyesi, yaklaşan Kurban

Aksaray Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısı ile kabristanlıklarda yabani ot temizliği, çevre düzenlemesi, yıkama, bakım ve onarım çalışması başlattı.

 

Şehir merkezinde bulunan kabristanlıklarda belirli periyotlarda bakım çalışması gerçekleştiren Aksaray Belediyesi Kurban Bayramı dolayısı ile Ervah ve Bedir Muhtar Kabristanlıklarındaki çalışmalarını yoğunlaştırdı. Kabristanlıklarda vatandaşlara kabir ziyareti esnasında ferah ortamlar sunabilmek adına yabani otlar temizleniyor, süs bitkileri ve ağaçlar budanıyor.

 

Gönül Belediyeciliği anlayışı ile çalışmalarını sürdüren Aksaray Belediyesi, kabristanlık ziyaretleri yapan vatandaşlara her bayramda olduğu gibi bu bayramda da dua kitabı hediye edecek. Kurban Bayramı öncesinde mobil ikram araçları ile lokma ve dondurma ikramı da bulunulacak. Kabristanlıkları ziyaret etmek isteyip ulaşım imkânı olmayanlar içinde belediye ekiplerince ücretsiz ulaşım imkânı sunulacak.

 

Vatandaşların her anında yanında olmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, kabristanlıklarda yapılan çalışmalara ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; ‘’Gönül belediyeciliğinde örnek bir belediyeyiz. Vatandaşlarımızın her anında yanın olmak için sürekli yeni hizmetler üretiyoruz. Toplu kullanım alanlarımızın rutin bakımlarını yapmanın yanı sıra özel günler içinde detaylı temizlik ve bakım çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Her özel günde olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da başta aziz şehitlerimizin muhterem aileleri olmak üzere tüm vatandaşlarımızın toplu kullanım alanlarında yanlarında ve hizmetinde olacağız.’’ Dedi.

Bülten