Gündem

AK PARTİDE BAŞVURU SÜRECİ DÜN BAŞLADI

31 mart 2019 mahalli İdareler genel seçimleri öncesi adayadaylığı başvuru sürecinin 5 kasım pazartesi itibari ile başladığını ifade edenak parti aksaray İl başkanı hüseyin altınsoy, ak parti genel merkezi tarafındanbaşvuru şartlarının belirlendiğini söyledi.

2019’da yapılacak olan yerel seçimler için adaylıkbaşvurusu ile ilgili açıklama yapan İl başkanı altınsoy, “ak parti’den yerelseçimler için belediye başkanı, İl genel meclisi ve belediye meclisi Üyesi adayıolmak isteyenlerin aday adaylığı başvuru şartları ve tarihi belirlenmiştir. belediyebaşkanlıkları için başvurular 5 kasım 2018 pazartesi günü başlayıp 12 kasım2018 pazartesi sonra erecek. belediye ve İl genel meclisi Üyelikleri için iseyine 5 kasım pazartesi başlamış olup 3 aralık 2018 pazartesi sona erecektir. adaylıkbaşvuruları; İl belediye başkanlıkları için genel merkeze veya genel merkezeiletilmek üzere İl başkanlıklarına, İlçe ve belde belediye başkanlıkları içinİl başkanlıklarına veya İl başkanlıklarına iletilmek üzere İlçe başkanlıklarına,İl genel meclisi ve belediye meclisi Üyelikleri için İlçe başkanlıklarınabizzat müracaat edecektir” dedi.

başvuruların ak parti aksaray İl başkanlığı binasında alınacağınıbelirten altınsoy, “31 mart 2019 tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerdebelediye başkanı, belediye meclisi ve İl genel meclisi aday adaylığıbaşvuruları İl başkanlıklarımızdan alınacak basılı formların veya partimizinwww.akparti.org.tr internet adresinde yer alan formların bilgisayar ortamındaveya el yazısı ile doldurularak, başvuru için istenen belgeler de eksiksizolarak eklenmek suretiyle partimizin yetkili mercilerine bizzat yapılacaktır”ifadelerini kullandı.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası