Gündem

AK HEYET’TEN ANLAMLI BULUŞMA

aksaray’da faaliyet gösteren engelli dernekleri vetemsilcileri,ak parti İl başkanlığı tarafından düzenlenen ve belediye başkanıhaluk Şahin yazgı’nın ev sahipliğini yaptığı değerlendirme ve istişare toplantısındabir araya geldi. 

piramit kafede gerçekleşen değerlendirme ve istişaretoplantısına türkiye beyazay derneğiaksaray Şubesi, aksaray İşitme engellilergençlik ve spor kulübü ve eğitim derneği, 68 aksaray görme engelliler gençlikve spor kulübü, engelli anneleri derneği,aksaray engelliler derneği, gönüldostları Özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi, engelli futsal milli takımoyuncuları, 68 aksaray belediye tekerlekli sandalye basketbol takım oyuncuları,kültürel ve sosyal derneklerin başkanları ile dernek üyeleri katıldı.

dernek üyelerini tek tek selamlayan belediye başkanı halukŞahin yazgı, aksaray belediyesi olarak hayata geçirdikleri her projede engellibireylerin yaşamlarını kolaylaştıracak dokunuşlarda bulunduklarını söyledi.

başkan yazgı, engellilerin kullanımına uygun toplu taşımaaraçları, engellilere indirimli su uygulaması, sesli trafik ışıkları, engelliaraçlarına yönelik akü şarj üniteleri, kaldırımlarda rampaların uyumu ile engeli sanat atölyesi ve engellikoordinasyon merkezi ile sosyal ve kültürel alanlarda yapılan hizmetleredeğindi. başkan yazgı “engelli kardeşlerimizin, bireylerimizin ve ailelerinintoplumla kaynaşmasını kolaylaştırmak ve sosyal yaşama etkin katılımlarınısağlamak amacıyla çalışmalarımız devam edecek” dedi.

ak parti aksaray milletvekili ve adayı cengiz aydoğdu, “İnsanolmanın önünde hiçbir fiziki engel yoktur, insanı engelleyen ve gölgeleyenahlaki tavır ve davranışlar vardır” diyerek, engelli bireyler ve ailelerineyönelik daha kapsamlı yeni projeler ve düzenlemelerle çalışmalara devamedeceklerini söyledi. 24 haziran’da yapılacak seçimlerde sandık kapıdauygulaması ile ilgili bilgiler verdi.

ak parti milletvekili ve adayı mustafa serdengeçti, “hepimizbir engelli adayıyız” düsturu ile engelli vatandaşlara daha çok yardım edilmesive destek verilmesi gerektiğinin önemini vurguladı. cumhurbaşkanı recep tayyiperdoğan’ın felsefi yaklaşımı ile “biz siyaseti fakir fukara garip gureba içinyapıyoruz” diyerek 16 yıldır ak parti’nin hizmet ve yatırımlarınıdeğerlendirdi. 24 haziran seçimlerinin önemine değindi ve destek istedi.

ak parti İl başkanlığı tarafından ve belediye başkanı halukŞahin yazgı ev sahipliğinde düzenlenen toplantıda aksaray’da faaliyet gösterenengelli dernekleri adına söz alan aksaray engelliler derneği başkanı bekirkaya, teşekkür konuşması yaptı. engelli bireyler ve ailelerinin yapılanhizmetlerle yaşadığı süreci anlattı.

kahvaltı programına enerji ve tabii kaynaklar eski bakanıali rıza alaboyun, eski dönem milletvekili ahmet yaşar, ak parti merkez İlçebaşkanı hamza aktürk, engelli ve sosyal kültürel dernekleri başkanları, derneküyesi engelli bireyler ve aileleri katıldı. enerji ve tabii kaynaklar eskibakanı ali rıza alaboyun ve önceki dönem milletvekili ahmet yaşar’da düzenlenentoplantıda birer selamlama konuşması yaptı.

aksaray beledİyesİ engellİye sahİp Çikti

toplantısının en son dilek ve temenni bölümünde söz alan gönüldostları spor kulübü başkanı cem elibol, aksaray belediyesinin heranlamda engelliye sahip çıktığını söyledi. elibol, “engellilerimizin son 16yılda daha iyi şartlarda hayatlarını idame ettirme imkânı bulduğuna inanıyorum.aksaray belediyesinin bu aşamada sunduğu katkılar sayısızdır. haluk başkanımızengellilere yapılan hizmetleri anlattı ama mütevazilik yapıp detaylarınagirmedi. evet bir çok hizmet sundu. bunlardan bir tanesi de engellikoordinasyon merkezi. bu merkezde aksaray belediyesi tarafından belirligünlerde ücretsiz kurslar düzenleniyor. bu kurslara katılan engellikardeşlerimiz ve çocuklarımız evlerinden alınıyor, evlerine bırakılıyor. buöyle basit bir şey değil. bu küçük bir dokunuş değil bence. Çok önem arz edenbir hizmet. amacım siyaset yapmak değil, ayrıca yanlış olmasın amaengellilerimiz insan olduğunu ak parti hükümeti sayesinde anladı. tek noktadadeğil birçok alanda ak parti engellilerin hakkını gözetti. aksaray belediyebaşkanımıza teşekkür ediyorum. kendisi de tüm imkânlarını bizler için sarfetti.

o yüzden diyorum ki; 24 haziran ülkemizin, insanımızın,engellilerimizin ve bu coğrafyada yaşayan her varlığını geleceğiniilgilendiriyor. herkesin 24 haziran’da üzerine düşeni yapıp en az 5 oy getiripsandığa gitmesini gerektiğini düşünüyorum. engelli kardeşlerimizi ağırladığınıziçin emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi. toplantı, temenni bölümünden sonra son buldu.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası