Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Ahmet Koçaş; “Turizm Potansiyelimizi Görmezden Gelmemiz Mümkün Değil”

Aksaray Ticaret ve Sanayi

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş, son 20 yılda Aksaray’ın sanayi alanında rekorlar kırarak büyük bir büyüme gerçekleştirdiğini vurgularken, şimdi ise bu büyümenin turizm sektöründe de gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Tarihi İpekyolu üzerinde bulunan ve Kapadokya’nın giriş kapısı konumunda olan Aksaray’ın, Ihlara Vadisi, Güzelyurt yerleşim birimi ve yer altı şehirleri, Gelveri evleri, Selime Katedrali, Antik Nora Kenti, Hasandağı, Aşıklı Höyük gibi yüzlerce tarihi mekanıyla bir turizm cenneti olduğuna dikkat çeken Koçaş, artık turizmde atağa geçilmesi gerektiğini ifade etti.

Koçaş, yaptığı açıklamada, “Aksaray, sanayi alanında önemli başarılar elde etti ve bu büyüme sürecini başarıyla sürdürüyor. Ancak, turizm potansiyelimizi görmezden gelmemiz artık mümkün değil. İpekyolu üzerinde bulunan ve tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehrimiz, turizmde de büyük bir potansiyele sahip. Ihlara Vadisi’nden başlayarak, birbirinden eşsiz tarihi ve doğal güzelliklere sahip olan bölgemizde turizm atağına geçmeliyiz. Bu hem şehrimizin ekonomisine katkı sağlayacak hem de kültürel mirasımızın tanıtımına önemli bir destek olacaktır” şeklinde konuştu.

Aksaray’ın turizmdeki potansiyelinin farkına varılması gerektiğini vurgulayan Koçaş, yerel yönetimlerin ve iş dünyasının birlikte hareket ederek turizm sektörüne yatırım yapması gerektiğini de sözlerine ekledi.

Bülten