Gündem

AHİKA’DAN TOBB LİSESİNE PROJE HİBESİ VERİLDİ

aksaray türkiye odalar ve borsalar birliği mesleki veteknik anadolu lisesi ahiler kalkınma ajansı 2017 yılı sosyal kalkınma malidestek programı kapsamında “robot eğitimi İle geleceğe işık tutuyoruz” projesikapsamında 126.450,00 tl hibe desteği almaya hak kazandı. 

proje kapsamında aksaray türkiye odalar ve borsalarbirliği mesleki ve teknik anadolu lisesi, projede teknolojik, bilgi ve bilişimçağını yakalamış bireylerin yetişmesini sağlamak, uygulanan mevcut eğitimyönteminin dışında, çağa uygun ileri teknolojik stem yaklaşımını destekleyicirobot eğitimi uygulamak, bölgedeki kırsal kesimde yaşan gençlerin ve gençöğrencilerin stem yaklaşımını destekleyici robot eğitimini alarak, teorikbilgilerini uygulamaya dönüştürmelerini sağlayıp topluma entegrasyonlarınısağlamak ve bu proje ile farkındalık yaratarak çağın getirisi olan teknolojikeğitim yönteminin sürdürülebilirliğini sağlamayı amaçlıyor.

 12 ay sürecek olanproje, 2019 eylül ayında tamamlanması planlanlanıyor.

haber merkezi

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası