Gündem

AHİKA Toplantısı Nevşehir’de Yapıldı

ahiler kalkınma ajansı aylık olağan yönetim kurulutoplantısı 27 kasım 2019 Çarşamba günü ahİka merkez binasında yapıldı.

ahiler kalkınma ajansı yönetim kurulu başkanı ve nevşehirvalisi İlhami aktaş başkanlığındaki toplantı kırşehir ve niğde illerivalilerinin yanı sıra belediye başkanları, İl genel meclisi başkanları, ticaretve sanayi odası başkanları ve ahiler kalkınma ajansı genel sekreteri bekirvarol’un katılımıyla gerçekleştirildi.

ahiler kalkınma ajansı yönetim kurulu başkanı ve nevşehirvalisi İlhami aktaş toplantının açılışında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

değerli yönetim kurulu Üyelerimiz, değerli basınmensupları, ahiler kalkınma ajansı’nın kasım ayı yönetim kurulu toplantısınahoş geldiniz. toplantımız, bir önceki yönetim kurulu toplantısı’nda alınan kararlarlailgili çalışmaların değerlendirilmesiyle başlayacaktır.

geçtiğimiz ay içerisinde öne çıkan çalışmaların başında;sanayi ve teknoloji bakanlığı koordinasyonunda ülke çapında yürütülen yerleşimmerkezlerinin kademelendirilmesi (yer-mek) çalışması kapsamında bölgeillerindeki köyler, beldeler ve terminallerde toplam 996 adet anket yapılmasıgelmektedir.

geçtiğimiz ayın bir diğer önemli gelişmesi ise; ahİka,kırşehir valiliği ve kırşehir belediyesi işbirliğinde kırşehir’in unescoyaratıcı Şehirler ağına dâhil olabilmesi için yapılan başvurunun başarı ilesonuçlanması olmuştur. böylece, kırşehir müzik alanında ülkemizden unescoyaratıcı Şehirler ağına dâhil olan ilk şehir oldu.

ayrıca, 23-27 ekim 2019 tarihleri arasında antalya’dadüzenlenen yöresel Ürünler fuarına (yÖrex) katılım sağlanmıştır.

Öte yandan, sosyal destek programı (sodes) kapsamındaajansa sunulan projeler arasından yönetim kurulu tarafından uygun bulunanprojelerin geliştirilmesi amacıyla başvuru sahibi kurum ve kuruluşlara destekverilmiş ve 25 ekim 2019 tarihinde her ilden 3 proje olmak üzere toplam 15proje sanayi ve teknoloji bakanlığının onayına sunulmuştur.

geçtiğimiz dönemde; geleceğim mesleğim teması kapsamındabölge illerindeki mesleki ve teknik lisesi öğrencilerine yönelik konferanslardüzenlenmiş, usta-Çırak buluşmaları faaliyeti kapsamında, aksaray mesleki veteknik anadolu lisesi motor teknolojileri ve makina teknolojileri alanındanöğrenciler ile 22 ekim 2019 tarihinde mercedes-benz türk a.Ş. aksaray kamyonfabrikası ziyaret edilmiştir.

ayrıca, tobb nevşehir genç girişimciler kurulu ileişbirliğinde 31 ekim 2019 tarihinde “yeni nesil patronlar – ailede birlik,İşletmede sürdürülebilirlik” konulu panel gerçekleştirilmiştir.

Öte yandan; 112 adet kurum ve kuruluşa başta ajans, kosgebve sanayi ve teknoloji bakanlığı destekleri olmak üzere devlet desteklerihususunda bilgilendirme ve danışmanlık hizmeti verilmiştir.

bugünkü toplantımızın gündem maddeleri arasında ise; 2020yılı Çalışma programı ve bütçesinin onaylanması, sermaye piyasası kurulu (spk)mevzuatına göre kurulmuş bağımsız denetim kuruluşlarına dış denetimyaptırılması hususunun görüşülmesi, fizibilite desteği kapsamındagerçekleştirilen başvuruların değerlendirilmesi ve kurumsal etik İlkeleriyönergesinin onaylanması başlıkları yer almaktadır.

toplantımız diğer konuların görüşmesiyle sona erecektir.

hepinize değerli katılımlarınızdan dolayı teşekkürederim.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası