tarım İl müdürlüğü hizmet binasında genç Çiftçi projesikapsamında 13 besiciye 34 adet olmak üzere 442 adet akkaraman ırkı koyundağıtımı yapıldı.
tarım ve orman bakanlığımız tarafından bir sürediruygulanan genç Çiftçi projesi kapsamında, tarım ve orman İl müdürlüğü hizmetbinasında 13 besiciye koyun dağıtımı töreni yapıldı. her çiftçiye 34 adet olmaküzere toplam 442 akkaraman ırkı koyun dağıtıldı.
dağıtım törenine İl müdürü bülent saklav, İl müdüryardımcımız yusuf Çiçek, kırsal kalkınma ve Örgütlenme Şube müdürümüz ademİğdeli, kurum yetkilileri ve besiciler katıldı.
dağıtım töreninde konuşan İl müdürümüz bülent saklav ”genç çiftçi desteklemeleri kapsamında hak sahiplerine dağıtılan koyunların,İlimizde kırsal kalkınmanın gelişmesine büyük katkı sunacağına inanarak,faydalanan genç çiftçilerimize ve İlimize hayırlı olmasını diliyorum”dedi.
haber merkezi