Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

3’üncü Aksaray Bilim Festivali Cuma Günü Kapılarını Ziyaretçilerine Açıyor

Aksaray Bilim Festivali 7

Aksaray Bilim Festivali 7 Haziran Cuma günü geleceğin bilim insanlarını bir araya getirerek bilimin büyülü dünyasının kapılarını aralayacak. Çocuklar ve aileleri, birbirinden renkli sahne gösterilerini izlerken birlikte bilim etkinliklerine katılarak deneyler yapma fırsatı yakalayacaklar.

Bunun yanı sıra Savunma ve havacılık sanayii hakkında kamuoyunda farkındalık oluşturmak, çocuklar ile gençlerin geleceğin teknolojileri üzerine araştırma yapmaya özendirilmesi maksadıyla düzenlenen Bilim festivalinin her yaş gurubundan izleyici tarafından yoğun ilgi göreceği tahmin ediliyor.

Cuma günü kapılarını ziyaretçilere açacak olan Bilim Festivali öncesi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer çocukların bilime olan ilgisini artırmayı ve onları araştıran, sorgulayan bireyler olarak yetiştirmeyi hedeflediklerini belirterek şu görüşlere yer verdi.

“Geleceğin bilim insanlarını buluşturan 3.Bilim Festivali’miz, her yaştan insanımıza unutulmaz 3 gün yaşatacak. Deneyler, atölyeler, gösteriler ve birbirinden eğlenceli etkinliklerle dopdolu geçecek Festival, çocuklara bilim dünyasını keşfetme fırsatı sunarken aynı zamanda eğlenceli bir atmosferde keyifli zaman geçirme imkânı sağlayacak. Diyen Başkan Dinçer sözlerine şöyle devam etti.

Festivalimizin bir diğer amacı ise toplumun tüm fertlerinin ortak bir ideal ve heyecan ile bu ülkenin gücüne ve geleceğine olan inancı Milli Teknoloji Hamlesinin zeminini oluşturmaktadır.

Bu doğrultuda, teknolojik ürünlerin gelişim süreçlerinin toplumla paylaşılması, toplumun bu dönüşümün öznesi haline getirilmesi ve gençlerin belirli odak teknoloji alanlarındaki yarışmalara/projelere aktif katılım göstermeleri büyük önem arz etmektedir.

Bu bağlamda düzenlediğimiz Bilim festivalimizi çok önemsiyorum. Festivallerimizde görüşmek üzere” ifadelerini kullandı.

Aksaray Bilim Merkezinde 3 gün sürecek etkinlikleri Türkiye’nin farklı coğrafyalarından binlerce kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Bülten