Gündem

30 YILLIK HAT YENİLENİYOR

aksaray belediyesi su ve kanalizasyon müdürlüğü ekipleri, ebulfeyzelçibeycaddesinde 30 yıllık içme suyu şebeke hattını yenilemeye başladı.

alt yapı yatırımlarını aralıksız sürdüren aksaray belediyesisu ve kanalizasyon müdürlüğü, kafeler caddesi adıyla bilinen ebulfeyz elçibeycaddesinde mevcut içme suyu şebekesini yenilemeye başladı.

geçtiğimiz yıl makas ile tiyatro kavşağında arasında kalanhat güzergâhının alt yapısını tamamen yenileyen ekipler, bu yılın çalışmasezonunda ile tiyatro kavşağı ve büyük bölcek köprüsü arasında kalan güzergâhtamevcut içme suyu hattını değiştirecek.

30 yıllık asbest borudeğişiyor

İçme suyu planı dahilinde yürütülen çalışma kapsamındaebulfeyz elçibey caddesinde içmesuyunun dağıtımını sağlayan ömrünü tamamlamışasbest boru yerine, kalite standardı yüksek dağıtım ve servis boruları kullanıldı.ayrıca kullanılan boru çapları, yapılan değerlendirme ile caddenin kullanımsarfiyatına uygun hale dönüştürüldü ve çapı yükseltildi.

su ve kanalizasyon müdürlüğünden yapılan açıklamada, içmesuyu şebekesinin yenilenmesiyle birlikte kayıp kaçakların azalacağı bilgisipaylaşıldı. arızalar nedeniyle kesintilerin de son bulacağıbildirildi. Öte yandaniçme suyu şebeke yenileme çalışlarının da belli plan doğrultusunda sürdürüldüğükaydedildi.

haber merkezi

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası