Ana Sayfa Arama Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

2500 KİŞİLİK KÜNEFE YAPARAK VATANDAŞA İKRAM ETTİ

aksaray’da özel ocak üzerinde

aksaray’da özel ocak üzerinde 150 kilogram kadayıf, 72kilogram peynir ve 32 kilogram yağ ile 2 bin 500 kişilik künefe pişirilerekvatandaşlara ikram edildi.

hatay’ın yöresel lezzeti olan künefe tatlısını kendinehas dokunuşlarıyla aksaray’a getiren hasan masat, 22’inci şubesini aksaray’ınen işlek caddesine açtı. açılışta özel ocak üzerinde 2 bin 500 kişilik künefepişirilerek ziyaretçilere ikram edildi.  

  künefeyiaksaray’a taşıyan künefeci hasan masat usta, ülke genelindeki 22’nci şubesiniaksaray’da ebulfeyz elçibey caddesinde açtı. açılışa özel 2,5 metre boyundaki 2bin 500 kişilik künefe yapıldı. her açılışta devasa ebatlarda künefe yapanişletme sahibi hasan masat, “bu künefe 2,5 metre boyunda ve 2 bin 500 kişilikkünefe. bu künefeyi yapmak için 8 ay uğraştım. tepsisi, ocağı dünyada,türkiye’de ve hatay’da yok. yalnız, şu durumda ben hatay’ı temsil ederekmücadele ettim ve 2,5 metreyi yaptım. İçerisinde 150 kilogram kadayıf, 72kilogram peynir, 32 kilogram yağ bulunmaktadır. bunu da aksaray halkı içinşubemizin açılışına özel yaptık. bütün aksaray halkına hayırlı uğurlu olsun”dedi.

  açılışa katılanprotokol mensuplarına da kendi elleriyle künefe ikram eden işletme sahibi hasanmasat, 41 yıldır tatlıcılık yaptığını vurgulayarak, ilk kez tatlıcılığaadana’da küçük bir tezgahı 250 liraya alarak başladığını, daha sonra da kendinigeliştirdiğini söyledi. künefe şerbetini, künefenin üzerine protokol üyelerininkatılımıyla döken hasan masat, ilgiden dolayı çok mutlu olduğunu ifade etti.açılış törenine ak parti İl başkanı hüseyin altınsoy, mhp aksaray İl başkanıramazan kaşlı, aksaray ticaret ve sanayi odası başkanı cüneyt göktaş veyüzlerce davetli ile vatandaş katıldı.

İha

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

Türkiye’nin yenilenebilir enerji gücündeki artışla
Sıradaki Haber Türkiye’nin Yenilenebilir Enerji Hamlesi: Dünya Sıralamasında Büyük Yükseliş!