Gündem

23 NİSAN COŞKUYLA KUTLANDI

23 nisan ulusal egemenlik ve Çocuk bayramıkutlama töreni 15 temmuz milli irade meydanında gerçekleşti.

23 nisan kutlamaları milli eğitim müdürü h. Ömer kartaltarafından çelenk konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal marşınınsöylenmesi ile başladı.

kılıçaslan İlköğretim okulu Öğrencilerin şiirler okuduğu 23nisan ulusal egemenlik ve Çocuk bayramı kutlamalarında öğrenciler halk oyunlarıve çeşitli gösteri sunumu yaptılar.

programa katılan aksaray valisi aykut pekmez, aksaraybelediye başkanı haluk Şahin yazgı, milli eğitim müdürü h. Ömer kartal ve protokol üyelerinin katıldığıkutlamalara vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi. kutlamalarcoşku içinde gerçekleştirildi. 

aksaray milli eğitim müdürü h. Ömer kartal törende yapmışolduğu basın açıklamasında; “cumhuriyet güneşinin berrak yüzünü vatan ufkundagösterdiği gün olan türkiye büyük millet meclisinin açılışının 98.yıl dönümüneulaşmanın heyecanı ile kavuşmuş olduğumuz bir 23 nisan ulusal egemenlik veçocuk bayramını da sevinç ve coşkuyla kutluyoruz. cumhuriyetimizin kurucusugazi mustafa kemal atatürk’ün önderliğinde tutuşturulan bağımsızlık meşalesi 23nisan 1920 cuma günü ankara’da anadolu’nun dört bir yanını aydınlatan bir güneşhaline gelmişti. işığını tarifsiz bir tutkuyla vatana gönül verenleringayretinden, azminden, kararlılığından, birlik ve beraberliğinden alan bu güneşaynı zamanda ülkemizin yüzünü bahara, baharı da yaza döndürülecek dirilişinmüjdecisiydi. İşte o diriliş ruhu vatan ve millet sevgisi bayrak sevdasıbağımsızlık tutkusu bir milleti şaha kaldırdı. bu şahlanışın adı birlik veberaberliktir.

milli mücadeleydi. kurtuluş savaşıydı. ulusal egemenlikti.demokrasiydi. sevgiydi. kardeşlikti. barıştı. türkiye’mizin aydınlık yarınlarıydı.o büyük günün ardından hür iradesiyle zafere ve başarıya inanmış bağımsızlıktutkusuyla gönülleri tutuşturmuş bu millet birlik ve beraberlik içinde büyükgüçlüklerin üstesinden nasıl gelineceğini tüm dünya’ya göstermiştir. sevgiyebarışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa, ilime, teknolojiye açılan aydınlık vebüyük bir kapı olan 23 nisan sevinç ve gururla kutladığımız ulusal egemenlik veçocuk bayramı olarak gazi mustafa kemal geleceğimizin teminatı olançocuklarımıza sevgi ve güvenini göstermektedir.

sevgili çocuklar aydınlık, geleceğimizin aydınlık yüzleri herşeyi en güzeline laik olan sizler okuyan anlayan araştıran düşünen soransorgulayan yenilikçi bilim ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan milli vemanevi değerlerine bağlı insan haklarına saygılı kendine güvenen bireylerolarak yetiştiğiniz müddetçe ülkeniz ve insanlık adına büyük bir kazanımolacağınızı aklınızdan çıkarmayın. sizlere güveniyor ve çok seviyoruz. milletçegurur ve sevinçli bu günde cumhuriyetimizin kurucusu gazi mustafa kemal atatürkolmak üzere istiklal savaşımızın bütün kahramanlarını ve bu cennet vatan içincanlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor. Çocuklarımızınve tüm dünya çocuklarının 23 nisan bayramını kutluyorum” dedi.

haber vedat t .

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası