Gündem

15 TEMMUZ BİR MİLLETİN DİRİLİŞİDİR

aksaray’da 15temmuz darbe girişimi lanetlenerek, aziz Şehitler minnet ve Şükranla anıldı

15 temmuz 2016 tarihinde fetullahçı terör Örgütü/paraleldevlet yapılanması (fetÖ/pdy) tarafından gerçekleştirilmek istenen hain kanlıdarbe girişiminin 2’inci yıl dönümünde tüm türkiye’de olduğu gibi aksaray’da daçeşitli etkinlikler düzenlenerek hain darbe girişimi lanetlenerek kınandı. 

aksaray’daki 15 temmuz hain darbe girişimini anma programı 15 temmuz milli İrade meydanı’nda gerçekleştirildi.aksaray valiliği ve aksaray belediyesi tarafından organize edilen program ilkolarak sergi açılışı ile başladı. 15 temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilmekistenen kanlı darbe girişimine ait fotoğrafların sergilendiği sergininaçılışının ardından kuranı kerim tilaveti gerçekleştirildi. yüzlerce vatandaşınkatıldığı programda bir konuşma yapan aksaray valisi aykut pekmez, hain kanlıdarbe girişimini lanetleyerek, “bundan tam 2 yıl önce, 15 temmuz 2016 akşamıeşi benzeri görülmemiş bir büyüklükte hain, sinsi, kalleşçe bir saldırıya maruzkaldık. düşmanın harp sahasında bile yapmadığı alçaklığı o gece yaşadık hepimiz.esaret altında bir gün yaşamaktansa ölmeyi tercih eden bir millettir türkmilleti. İşte 15 temmuz 2016 akşamı da aziz türk milleti evlatları, sizlersayın cumhurbaşkanımızın çağrısı ile vatan için, bayrak için, devlet için, ezaniçin, tanklara, uçaklara, bombalara karşı elinde sadece bayrağıyla vücutlarınısiper ederek cesaretleriyle kararlı, dik duruşlarıyla tarih yazdılar. sizlerdeburada o akşam tarih yazdınız” dedi.
ak parti İl başkanı hüseyin altınsoy “15 temmuz gecesi hepimiz abdestlerimizialdık. hiçbir şey düşünmeden, arkamıza bakmadan sokaklara indik. gerçekten bumillet, çok büyük bir millet. bu ruh aynı zamanda kurtuluş savaşı’nın ruhu.Çanakkale zaferinin ruhu. feto hainlerine bu millet gerçekten fırsat vermedi,bundan sonra da vermeyecektir” dedi.

“hainler kendiemellerini bu ülkede gerçekleştiremeyecekler”
belediye başkanı haluk Şahin yazgı, “15 temmuz gecesi, şunun farkına okadar iyi vardı ki o hainler, kendi emellerini bu ülkedegerçekleştiremeyecekler. suriye gibi, irak gibi yapamayacaklar. başka müslümantopraklarına yaptıklarını yapacaklar. bunun çok iyi farkına vardılar. ama nasıloldu bu? o akşam bu ülkenin belki de İslam ümmetinin en büyük lideritelevizyonda hepimizi meydanlara çağırdı. başkomutanımız, cumhurbaşkanımızsayın recep tayyip erdoğan hepimize dedi ki, ‘meydanlara inin ve savunun’ dedi.hep birlikte şunu haykırdık bütün dünyaya. buralarda istediğiniziyapamayacaksınız. biz bu toprakları kimseye vermeyeceğiz. kimseyeçiğnetmeyeceğiz. bizim burada tek bir amacımız var. bu bayrakları, elinizdetuttuğunuz o bayrakları onları hiçbir zaman indirmeyeceğiz. o ezanlarıminarelerden hiçbir zaman dindirmeyeceğiz. bu toprağın bir karışını bilevermeyeceğiz” dedi.
“doğarken tekbirle, Ölürken tekbirle”yaşadık

aksaray milletvekili cengiz aydoğdu ise; “rahmetli akifÇanakkale şehitleri için söylemişti. biz tekrar ediyoruz. 15 temmuz destanınıyazan milletimiz için, ne demişti? asımın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçekişte çiğnetmedi namusunu çiğnetmeyecek. kıymetli aksaraylılar değerli hemşerilerimtürkiye’nin tapusunu gönlünde taşıyan aziz kardeşlerim hepinizi hürmetleselamlıyorum. hoş geldiniz sefa geldiniz. milletimiz müslümanlığın kabulündenberi, neredeyse bin yıldır. Çocuklarına doğar doğmaz, isim verirken, kulağınafısıldar adeta kulağına ruhunu üfler. o üfledikçe kalbine gider. onunla yaşar.bizim milletimiz çocuklarına isim koyarken önce kulağına ezan okur. allah’ın enbüyük olduğunu söyler. onun büyüklüğüne şehadet eder. peygamberimiz onun resulüolduğunu söyler. sonra devam eder. ondan daha büyük kimse yok der. bizimmilletimiz bununla büyür. bin yıldır. tekbir salası ile bu topraklarıvatanlaştırdık. . bin yıldır. tekbir salası ile yaşadık ve öldük. doğarkentekbirle, yaşarken tekbirle, ölürken tekbirle, sevindiğimizde tekbirle, üzüldüğümüzdetekbirle allah en büyük dediğimiz an sizinle allah arasında bir sır doğar. osırrın adına türk milleti diyoruz. 15 temmuz gecesi bu millet tekbirledemokrasiyi savundu.

“neyle gelirlersegelsinler, başaramayacaklar”
bu oyunun son olmayacağına dikkat çeken vali aykut pekmez, “Ülkemizi elegeçirmek, seçilmiş cumhurbaşkanını, hükümeti devirmek isteyenlere bu millet vesizler o gece gereken cevabı layığı ile verdiniz. Şuna dikkat etmeliyiz. bu sonoyun olmayacaktır. bu nedenle her zaman uyanık olmalıyız, güçlü olmalıyız, iriolmalıyız, diri olmalıyız, bir olmalıyız. Ülkemiz üzerinde emelleri olanlarbilsinler ki, ne yaparlarsa yapsınlar, ister tankla gelsinler, ister uçaklagelsinler, ister döviz kurunu yükselterek gelsinler, başaramayacaklar, başaramayacaklar,başaramayacak’ dedi.
konuşmaların ardından eşref ziya dinletisi gerçekleştirildi.

programa aksaray valisi aykut pekmez, belediye başkanıhaluk Şahin yazgı, aksaray Üniversitesi rektörü prof. dr. yusuf Şahin, İlbaşkanı hüseyin altınsoy, İl emniyet müdürü ali karabağ, İl jandarma komutanıjandarma albay fuat anık, ağır ceza reisi seyfullah sarıgül, Şehit ailesiyakınları, daire müdürleri, sivil toplum örgütü başkanları ve yüzlerce vatandaşkatıldı.

haber vedat t.

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

flf motor enerji bilişim ltd. şti. web yazılım tasarım ucuz çelik ev prefabrik site fiyat konteyner bungalov tiny house program web sayfası